EDİRNE,(DHA)-TRAKYA Üniversitesi Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şengül Demiral’ın öğrencileri Tuğba Gülşah Konuş ve Elif Başkut, Türkiye Şampiyonalarından madalya ile döndü.
Aydın Nazilli’de düzenlenen Görme Engelliler Türkiye Judo Şampiyonası’nda Trakya Üniversitesi Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yönetimi Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Tuğba Gülşah Konuş, müsabakalarda 48 kiloda Türkiye ikincisi olarak 2024 Paris Paralimpik Olimpiyatları sporcu havuzuna girmeye hak kazandı.
26 ilden 56 kulüp ve 147 sporcu katıldığı şampiyona öncesinde 2024 Paris Paralimpik Olimpiyatları öncesi milli takım seçmeleri de yapıldı. 48 kiloda Türkiye ikincisi olan Trakya Üniversitesi öğrencisi Tuğba Gülşah Konuş, 2024 Paris Paralimpik Olimpiyatları sporcu havuzuna girerek önemli bir başarıya imza attı. Tuğba Gülşah Konuş, antrenörü Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Şengül Demiral ile 2024’te Paris’te düzenlenecek olan olimpiyatlara hazırlanacak.
Doç. Dr. Şengül Demiral’ın antrenörlüğünü üstlendiği Elif Başkut, Sakarya’da düzenlenen Ümitler Türkiye Şampiyonası’nda +70 kiloda Türkiye Şampiyonu oldu. Başkut, 2022 Judo Gençlik Oyunları, Ümitler Avrupa Şampiyonası ve Ümitler Dünya Şampiyonasında yarışmaya hak kazandı.(DHA)

Kaynak: dha