Fatih YILMAZ-Halil İbrahim YEL/TOKAT, (DHA) - AİLE ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Tokat Valiliği ve Tokat Belediyesi'nin hazırladığı projeyle bir süre önce temeli atılan Sosyal Hizmetler Kampüsü'nün inşaatı sürüyor. Kampüsün 2022 sonunda tamamlanacağını belirten Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, "Projemiz Türkiye'de bir ilk özelliği taşıyor. Engellilerimiz bizim için çok değerli. Onlar ne kadar rahat ederse, huzurlu ve mutlu bir şehirde yaşarsa, bizler de mutlu, huzurlu oluruz" dedi. 
52 bin metre alanda yapılan Sosyal Hizmetler Kampüsü içerisinde; Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi, 9 yaşam evi, 21 yatak kapasiteli misafirhane ve idari bina yer alacak. Çeşitli aktivite odalarının bulunduğu projede engellilerin rehabilitasyonu ve çocukların gelişimi için kapalı yüzme havuzu, spor salonu,  suni çim saha, basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortu, açık hava satranç alanı, spor aletleri, çocuk oyun parkları, engelli çocuklar için hobi bahçeleri, su üzeri seyir oturma terasları, ahşap deck gezinti yolları, kümes hayvanları ve yüzen kuş barınakları, personel ve hizmet alan vatandaşların kullanması için modern bir cami yer alacak. 
Sosyal Hizmetler Kampüsü'nün inşaat çalışmalarına devam edildiğini söyleyen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, "Türkiye'de bir ilk olan projemizin temeli geçtiğimiz aylarda Aile Sosyal Hizmetler Bakanımızın katılımıyla atıldı. Şu anda ise inşaatı devam etmekte. Engellilerimiz bizim için çok değerlidir. Onlar ne kadar rahat ederse, huzurlu ve mutlu bir şehirde yaşarsa bizler de mutlu oluruz huzurlu oluruz. Biz de 'Engelsiz şehir ve engelli şehir dostu' sloganımızı yıllardan beri Tokat'ta hep söylüyoruz. Bunu da hizmetlerimiz ile taçlandırıyoruz. Bakanlığımız, Tokat Valiliğimiz,  Tokat Belediyemiz olarak 3'lü bir çalışma ile 52 bin metre kara bir alanda engelli kardeşlerimiz için çok güzel bir yaşam merkezini şu anda başlatmış durumdayız. Kampüsümüzün içerisinde, göl kenarında yürüyüş yapacakları alanlar,  balık tutabilecekleri alanlar, tenis kortu, engelli kardeşlerimizin kullanabileceği spor salonu, yüzme havuzu, spor sahaları var. Sosyal donatı haricinde engelli kardeşlerimizin gündüz bakım evi olarak kullanabilecekleri, kursların olduğu bir yaşam merkezi olacak. 2022 yıl sonunda buranın bitmesi planlanıyor. Toplam maliyeti 70 milyon TL civarında" dedi. 

FOTOĞRAFLI