Enver ALAS-İSTANBUL / (DHA) - THY Teknik, Dubai merkezli havayolu Flydubai, Kuveyt merkezli havayolu Jazeera Airways ile İsviçre merkezli havacılık ve uzay danışmanlığı şirketi AMROS Global'e bakım hizmeti verecek.

Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş., Dubai'de düzenlenen ve havacılık sektöründen birçok firmanın katıldığı 'MRO Middle East 2022 Fuarı'nda üç yeni bakım anlaşmasına imza attı. THY Teknik A.Ş. Genel Müdürü Mikail Akbulut, yeni bakım anlaşmalarıyla ilgili olarak, "Bakım emniyeti ve müşteri memnuniyetinden ödün vermeden sürdürdüğümüz bakım faaliyetlerimizin müşterilerimizin bizi tercih etmesindeki en önemli etken olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı. 

 THY Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamada, 22-23 Şubat 2022 tarihlerinde Dubai'de düzenlenen, 'MRO Middle East 2022 Fuarı'nda, THY Teknik A.Ş.'nin Dubai merkezli Flydubai firması ile 2 adet Boeing 737NG uçağının C bakımlarını kapsayan bir anlaşma, Kuveyt merkezli hava yolu operatörü Jazeera Airways ile de 3 adet Airbus A320neo uçağının C bakımlarının yapılması hususunda bir anlaşma imzalandığı bildirildi. Fuarda imzalanan bir başka anlaşmanın ise İsviçreli AMROS Global ile imzalandığı belirtilirken, şirketin 2 adet Airbus A330 uçağının C bakımlarının yapılması hususunda bir mutabakat metni imzalandığı açıklandı.

"BAKIM EMNİYETİ VE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNDEN ÖDÜN VERMİYORUZ"

Açıklamada, yeni bakım anlaşmalarına ilişkin THY Teknik A.Ş. Genel Müdürü Mikail Akbulut'un görüşlerine yer verildi. Akbulut, "Her geçen gün kabiliyetlerimizi daha da geliştirerek hizmet verdiğimiz coğrafyayı genişletmekteyiz. Bakım emniyeti ve müşteri memnuniyetinden ödün vermeden sürdürdüğümüz bakım faaliyetlerimizin müşterilerimizin bizi tercih etmesindeki en önemli etken olduğunu düşünüyorum. Bir süredir farklı projelerde birlikte çalıştığımız flydubai ve Jazeera Airways firmalarının şirketimize yeni uçaklar emanet etmesi, hizmet kalitemizin ve bize duyulan güvenin bir göstergesidir. AMROS Global firması ile imzaladığımız anlaşmanın da uzun yıllar sürecek bir iş birliğinin ilk adımı olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

C BAKIMI HAKKINDA

Uluslararası havacılık otoritelerinin belirlediği kurallar doğrultusunda her 18 ila 24 aylık süre zarfında uygulanması gereken C bakımlar, tüm uçak sistemlerinin fonksiyonel ve operasyonel kontrollerini, modifikasyonlarını, komponent ve parçaların kontrolleriyle birlikte, gerekli durumlarda bunların değişimlerini kapsayan üs bakım faaliyetleri arasında yer alıyor. Dünya üzerinde geniş bir coğrafyada birçok hava yolu kuruluşuna kapsamlı üs bakım hizmeti sunan THY Teknik A.Ş., uçak bakımı dışında kabiliyetindeki uçak ana komponentleri için bakım onarım ve revizyon hizmetleri, ikame yedek komponent destek hizmetleri ve müşterilerine tek noktadan tüm teknik hizmetleri sunabilen en yetkin uçak bakım şirketleri arasında yer alıyor.

Kaynak: dha