Mart’ta sisteme girecek gaz ile birlikte her haneye 25 metreküplük doğal gaz desteği verilecek. AK Parti’nin diğer müjdesi ise gençlere yönelik. Bir defaya mahsus olmak üzere gençler aldıkları telefon ve tablet bilgisayarlar ÖTV’siz olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün AK Parti grup toplantısında yaptığı açıklamayla milyonlarca memur ve emeklinin zam beklentisinin revize edildiğini duyurdu. Yüzde 25 olarak açıklanan memur ve emekli zammı yüzde 30 çıkartıldı. Ayrıca Erdoğan en düşük emekli maaşının 5 bin 500 liraya yükseltildiğini duyurdu. AK Parti’nin geçmişte yaptığı hizmetleri hatırlatan Erdoğan, bulunan gaz, yerli otomobil, SİHA, İHA ve Kızılelma, Şehir Hastaneleri, köprü ve otoyollar gibi dev yatırımları yineledi.

2 MÜJDE DAHA GELİYOR

Seçimlere kısa süre kala vatandaşa dokunacak olan müjdeler artarken AK Parti’nin yeni bir çalışma aşamasında olduğu belirtildi. Hükümet tarafından çalışmalar neticesinde 2 yeni proje vatandaşın hizmetine sunulacak.

KARADENİZ GAZINDAN HER KONUT YARARLANACAK

Bunlardan biri Karadeniz gazı. Karadeniz gazının sisteme gireceği mart sonundan itibaren her haneye 25 metreküplük doğal gaz desteği için hazırlık yapılıyor. Yapılan planlamayla, Karadeniz gazının sisteme girmesiyle konutlardaki doğal gaz kullanımının 25 metreküplük bölümü faturalara yansıtılmayacak. Bu destek bir yıl sürecek.

İKİNCİ MÜJDE GENÇLERE

Hükümetin bir diğer müjdesi ise gençlere yönelik olacak. Gençlere yönelik projeler arasında telefon ve tabletlere daha rahat ulaşabilmeleri ön plana çıkıyor. Bu kapsamda da bazı çalışmalar yapılıyor.  Öne çıkan hazırlığa göre bir defaya mahsus olmak üzere gençlerin telefon ve tabletlerinden ÖTV alınmayacak. Bu da çok önemli bir indirim sağlayacak. Gençler kolaylıkla telefon ve tablet ulaşabilecek. Ancak bunun bazı kişiler tarafından kötü niyetli kullanılmasını önlemek için gençler aldıkları cihazları üç yıl süre ile satamayacak.

Editör: Medya Laz