TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediyesi, Osman Tabak Kapalı Pazaryeri'nde Sosyete Pazarı kuruyor.

Halk arasında Sosyete Pazarı olarak anılan ve ağırlıklı olarak giyim-kuşam üzerine hizmet veren, haftanın belli günlerinde kurulan semt pazarı konsepti, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor.
Sosyete Pazarı projesinin uygulamada hangi şartlara bağlanacağı, esnafın bu pazarsa nasıl yer alacağı gibi konuların netleştirilebilmesi için projenin paydaşları, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel'in ev sahipliğinde bir araya geldi. Tekirdağ Pazarcılar Odası Yönetim Kurulu üyeleri ile toplantı yapan Başkan Yüksel, kısa süre içinde hayata geçirilmesi hedeflenen Sosyete Pazarı konsepti ile ilgili esnaf temsilcileri ile fikir alışverişinde bulundu.

ESNAFA YENİ GELİR KAPISI OLACAK
Sosyete Pazarı'nda Süleymanpaşa'da faaliyet gösteren ve dükkan işleten esnafa öncelik verilecek. Ayrıca, son aylarda sıklıkla Bulgaristan ve Yunanistan'dan alışveriş amacıyla gelen turistleri Süleymanpaşa'ya çekebilmek için de Sosyete Pazarı konsepti cazibe unsuru olarak kullanılacak. Sosyete Pazarı projesi, koronavirüs salgını nedeniyle zor günlerden geçen Süleymanpaşa esnafına yeni bir gelir kapısı olacak.
Toplantı ile ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, "Şehrimize kazandırdığımız Osman Tabak Pazartesi Pazarı Kapalı Pazar Yeri'nde, Sosyete Pazarı konseptini hayata geçireceğimizin müjdesini daha önce paylaşmıştım. Bu konuyla ilgili pazarcılar odamızın yöneticileriyle bir araya gelerek, çok yakında halkımızın hizmetine sunacağımız pazarımızla ilgili istişarede bulunduk. Pandemi nedeniyle zorlanan esnafımıza önemli katkısı olacağına inandığımız projemizin şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.
 

Kaynak: dha