"SORDUM SÖYLEDİ" ROPORTAJI

NECO YARICI

 "SORDUM SÖYLEDİ" adlı röportaj sayfasına 2.Röportajımızı çok yakından tanıdığınız Rizeli hemşerimiz,sevgisi ülke dışına taşmış DAVUT GÜLOĞLU.

Şarkıcı Davut Güloğlu'nun yeni hayatı: Köyünde çay toplayıp, organik ürünler yetiştiriyor

Öncelikle bu röportajı yapmam için aracılık yapan sevgili Engin Önkibar kardeşime,Röportaj isteğimize hiç düşünmeden kabul eden Davut Güloğlu'nada teşekkür ediyorum..

2.Röportajımızı Yine Rize Ardeşenli hemşerimiz Sanatçı & Bestekar Engin Alptekin ile gerçekleştirdik.

3.Röportajımızı , doğduğu baba ocağı ile gurur duyan  Rizeli hemşerimiz Davut Güloğlu oldu.

Tatilini köyünde geçiren şarkıcı Davut Güloğlu: Şehirde büyüyen çocuklara acıyorum - Haberler

Sorduğum tüm sorulara tüm içtenliğiyle yanıtladı ve Müzik dünyasına adım attığı ilk günden bu günlere nasıl yol katettiğiniözetleyerek bizlere aktardı.

İŞTE O RÖPORTAJ....

 • DAVUT GÜLOĞLU KİMDİR ? KİM DEĞİLDİR ?

Aslında bu soruyu bana değil beni sevenlerime sormanızı isterdim.Beni en iyi anlatan ,yıllardır,sevgileriyle var eden,sevenlerim ve bana bunu nasip eden Allah’ımdır derim size.Doğrusundan şaşmayan,her alanda en iyinin,en güzelinin,en doğrunun peşinde koşandır.

Davut Güloğlu kim değildir dersek,Omurgasız,menfaat için düğme ilikleyen,makam ve mevkiye tapan ilkelerinden çıkarları için vazgeçen biri değildir.

Davut Güloğlu'na Rize'de Sevgi Seli

 • KISACA MÜZİK SERÜVENİNİZ HANGİ AŞAMADA ?

Müzik denince kısa konuşmayı asla beceremem,ama sizin için deneyeyim.Müzik benim için sonsuzluk ifade eder.Bu yüzden yaptıklarım,yapmak istediklerim hiç bitmez.

Sürekli üretim ve her seferinde,daha iyiye,daha güzele oğru ilerlemeye çalışırım.Kısa aralıklarla albüm yapmam,Benim duygularım,müziğim önce beni ikna etmeli.Müzik söz konusu olduğunda ince eleyip sık dokuduğum çinde uzun sürer.Rize Belediyesi'nden Davut Güloğlu Konseri

 • KALABALIK BİR AİLENİN FERDİSİNİZ.AİLENİZDE SANATLA İLGİLENEN VARMI?

11 Kardeşiz,ailemin her ferdi bir şekilde sanatla ilgili.Saz çalanımız var,beste ve söz yazanımız var.Küçük kardeşim Abdülkadir Güloğlu,ilk çıktığım günden beri vokalim.Hepsininde sesi çok güzeldir,yani bizde sanatla ilgilenmeyen yok diyebilirim.Rize Belediyesi'nden Davut Güloğlu Konseri

 • SANAT CAMİASINA GİRDİĞİNİZ YILDAN BUGÜNE KADAR YAŞADIĞINIZ İLGİNÇ ANILARINIZI BİZE AKTARABİLİRMİSİNİZ?

Aslında o kadar çok var ki,Dünya’ya kendini kapatan Kübanın lideri Fidel Castro’dan konser için davet almam,10.Cumhurbaşkan’ımız Ahmet Necdet Sezer’den teşekkür mektubu almam,urt dığı konserlerimde tek kelime Türkçe bilmeyen insanların,şarkılarımı benimle birlikte sahnede söylemeleri,çok var yani,çok şükür…

Fidel Castro'nun Küba'ya bıraktığı miras - BBC News Türkçe

Ahmet Hakan: Elektrik faturalarının kabarmasıyla birlikte hepimiz evlerimizde birer Ahmet Necdet Sezer'e dönüştük

 • KÜÇÜK YAŞTA ANNE VE BABANIZI KAYBETTİNİZ,BUGÜNLERE BAŞARILARLA NASIL GELDİNİZ ?

Hayat her insan için bir yarış aslında,kimisi avantalı başlar,kimide daha sonra avantajlı duruma gelir.Anne ve Baba’mı erken kaybetmek bu yarışa biraz  geriden başlattı beni.Ama asla geride kalmadım,daha çok çalıştım,daha çok çabaladım,daha hızlı koştum.

Müzik söz konusu olduğuna asla sınırlar olmadı ruhumda.O beni besledi,bende onu.Severek ince ince işledim .Müzik kariyerimi.Bunun karşılığınıda başarılarla aldım,hamdolsun almaya da devam ediyorum.

Davut Güloğlu evli mi, eşi / sevgilisi kim, Davut Güloğlu aslen nereli, boyu kaç?

 • SANATÇILARIN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU İSTANBUL'DA YAŞIYOR,SİZ MEMLEKETİNİZ RİZE'YE HANGİ SIKLIKLA GELİRSİNİZ ?

Ben İstanbul’da yaşıyor olsam da, bir ayağım Rize’dedir hep.Rize’mdem kopmadım hiç,kopmamda.Sürekli gelir giderim Rize’meDavut Güloğlu'nun köy hayatı! - Son Dakika Magazin Haberleri

 • RİZE DESEM SİZE NELER DERSİNİZ ?

Baba ocağım derim,çocukluğum,geçmiş,anılarım,Ata toprağım,nefes aldığım yurdum derim..İbo Show konuğu Davut Güloğlu kaç yaşında, evli mi? Davut Güloğlu aslen nereli?

 • DAVUT GÜLOĞLU HER ÇIKARDIĞI ALBÜM BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR,İŞ HAYATINIZDAKİ PROFESYONERLİK ÖZEL YAŞAMINIZDADA MEVCUT MU ?

Biz Sanatçı’ların özel yaşantıları,yaptıkları iş ile o kadar iç içedir ki ,bu konu nasıl profesyonel olunur ? bilmiyorum açıkçası.İşimizle o kadar yoğruluyoruz ki,özel yaşam diye bir kavram pek kalmaz,yada benim için öyle.

Sürekli yeni bir şeyler üretmek,uygularımızı melodilere ,sözlere aktarabiliyorsak,işte ozaman profesyonel oluyoruz bence.İnsanların duygularına söz olabiliyorsak,ezgi olarak Dimağ’larına girebiliyorsak,işte budur profesyonellik.Davut Güloğlu | Karnaval.com

 • SİZİ CANLI OLARAK İLK ARDEŞEN'DE YILLAR ÖNCE BİR KONSERDE İZLEMİŞTİM.YILLAR GEÇTİ YAŞAMINIZDA MADDİ VE MANEVİ OLARAK KAZANCINIZ NELER OLDU ?

Yıllar bize hem maddi,hem manevi kazançlar getirdi.Maddi kazançları hep Allah’ın emaneti olarak görüyorum.Malın,mülkün emanetçileriyiz hepimiz.Asıl kazancım maneviyatta oldu.Benim içinde gerçek kazanç dur.Gökhan Birben ve Davut Güloğlu Coşturdu

 • BİRAZ SİYASET DİYELİM.SİZİ YENİDEN REFAH PARTİSİ İLE SİYASETTE GÖRDÜK.SÜREÇ NASIL OLACAK ? NERELERDE GÖRECEĞİZ SİZİ ?

Aslında siyasette her zaman varız hepimiz,en çevreminde isteği doğrultusunda,aktif olarak girdim,daha önceleride aktif olmam farklı partilerden istendi.Ama doğru zaman ,doğru parti Yeniden Refah’mış ki şimdi oldu.

Genel Başkanımız sayın Dr.Fatih Erbakan,çok kıymetli Necmettin Erbakan hocamızın Milli Görüş davasını yetim bırakmayıp,siyasete girdiğinde,bende Halk için,Halkımız için yola çıktım.

Hamdolsun ki Halkımızın ok değerli teveccühleriyle onurlandırılıyoruz.Bu davanın bir neferi olduğum için çok mutluyum.Milletimizleel ele  hak yolunda Halkımız için emin adımlarla ilerliyoruz.

Fatih Erbakan Rize'de Esnaf Ziyaretlerinde

 • 2022 YILIDA DAVUT GÜLOĞLU MÜZİKTE Mİ SİYASETTE Mİ GÖRECEĞİZ ?

Allahım güç kuvvet versin,her alanda olacağız inşallah.Nerede ne yapmam gerekiyorsa orada olacağım.

Davut Güloğlu, Fatih Erbakan'ın danışmanı oldu

 • YÖRESEL YEMEKLERİ SEVERMİSİNİZ VE YÖRESEL YEMEK YAPARMISINIZ ?

Sevilmezmi Rizemin yemekleri,çok serim.Yapmaya gelince de,iyi Muhlama yaparım,elimin de lezzeti vardır,mütevazi olmayacağım bu konuda...

Mıhlama mı muhlama mı

 • Ç.RİZESPOR DESEM SİZE KISA BİR ANALİZ RAPORU ÇIKARIRMISINIZ ?

Bu sene istediğimiz başarıyı yakalayamadığımızı düşünüyorum,bununda bir sürü sebepleri  var,ama ne olursa olsun Rizesporumuzun her zaman yanındayız ve yanında olmayada devam edeceğim.

Davut Güloğlu - Şampiyon Çaykur Rizespor Marşı (2005) - YouTube

 • BİR DÖNEM TV PROGRAMLARINIZ VARDI İYİDE BİR İZLENİM VARDI.YİNE BU VE BENZERİ ÇALIŞMALARINIZ OLACAKMI ?

Bu dönem TV programları çok farklı bir alana kaydı,sabah programlarını hepiniz görüyorsunuz,bununla ilgili saatlerce konuşurum,ama benim yada sanatçı arkadaşlarımın,söyedikleri TV dünyası için pek bir şey ifade etiyor.Bütün TV dünyası değişti,Halkın istediği değil,birilerinin istediği programlar yapılıyor.

Bu gün Sanatçının kendini ifade edebildiği ,müziği,albümünü anlatabildiği bir tek program yok.Müzik Sanatçıları TV dünyasında beklide en kötü dönemini yaşıyor.

İnşallah bu gidişe bir dur denilirse,yine kaliteli TV programlarında sevenlerimizle buluruz

Editör: Neco Yarıcı