Popüler anlık mesajlaşma platformu Snapchat'in çatı şirketi Snap, yatırımcılarıyla gerçekleştirdiği yeni bir toplantıda ilk 'drone' modelini tanıttı. Uçan kamera formundaki 'Pixy' isimli cihazın, fotoğraf ve video çekmek üzere kullanıcıları takip ettiği ve daha sonra çektiği içerikleri Snap çatısı altındaki uygulamalarda paylaşabildiği ifade edildi. Cep boyutundaki cihazın, herhangi bir kontrol cihazına ihtiyaç duymadan bağımsız olarak çalıştığı belirtildi.

Aksam.com.tr'nin The New York Times'dan aktardığı habere göre; kullanıcılar, 'drone'u çalıştırmak için 4 farklı uçuş rotası arasından seçim yapıyor. 'Drone' daha sonra; su yüzeyinde süzülebiliyor, kendi yörüngesinde uçabiliyor veya kullanıcıları takip edebiliyor. Yaklaşık 100 gram ağırlığında olan ürün, tek şarjla 10 ila 20 saniye aralığında 5-8 uçuş yapabiliyor. Cihaz ayrıca, değiştirilebilir bir bataryayla geliyor.

SNAP, CİHAZI 230 DOLARDAN SATIŞA SUNUYOR

'Drone'un çektiği fotoğraf ve videolar, kablosuz bir biçimde otomatik olarak Snapchat Memories'e aktarılıyor ve Snapchat'te paylaşılabiliyor. Kullanıcılar, içerikleri paylaşmadan önce özelleştirmek için düzenleme araçları ve ses efektlerinden faydalanabiliyor. Snap, cihazı şimdilik yalnızca ABD ve Fransa'da 230 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa sunuyor.

Editör: Medya Laz