SİVAS, (DHA) - SİVAS Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, bu sezon çalışmaları başlayacak olan Halil Rıfat Paşa ve Fatih Caddesi’ni ziyaret ederek esnafın görüşlerini aldı.
Sivas’ta şehir içi ulaşımı daha kaliteli hale getirmek için projelere başlayan belediye, bu sezon ilk olarak Halil Rıfat Paşa ve Fatih Caddesi’ni düzenleyecek. Başkan Bilgin, bölge sakinleri ve cadde esnaflarını ziyaret ederek yapılması planlanan yenileme çalışması hakkında görüş alışverişinde bulundu. Sivas Lisesi Kavşağı’ndan başlayacak olan yenileme çalışması, her iki cadde boyunca devam ederek Başbağlar Caddesi’ne kadar uzanacak.
İş yeri sahiplerini ziyaret eden Başkan Bilgin "Bu sezon her iki caddede yol, kaldırım, asfalt, aydınlatma, yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmalarının başlayacak. Geçen sezon Hayri Sığırcı Caddesi'nin altyapı ve üstyapı çalışmalarını tamamladık. Bu sezonun startını ise Halil Rıfat Paşa Caddesi'nde vereceğiz. Aslında geçen sezon bu caddemizi tamamen yenilenecektik ancak pandemi nedeniyle bazı gecikmeler yaşandı. İnşallah bu sezon Sivas Lisesi kavşağından başlayarak Halil Rıfat Paşa Caddesi ve ardından devamı olan Fatih Caddesi’nin yol, kaldırım, asfalt, aydınlatma, yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmalarını en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz. 4 kilometre uzunluğundaki yenileme çalışması boyunca güzergâhı nitelikli ağaçlarla donatacağız. Ağaçlandırma, aydınlatma ve asfaltıyla yenilenmiş, daha konforlu bir caddemizi vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız" dedi.
Yenileme çalışmasını memnuniyetle karşılayan esnaflar ise Başkan Bilgin ve ekibine kolaylıklar diledi.

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha