Atike CEYLAN KAÇAR/SİLİFKE (Mersin), (DHA)- SURİYE'nin İdlib kentinde hava saldırısında şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Osman Ak, şehadetinin 2'nci yıldönümünde Mevlid-i Şerif ile anıldı.
Şehidin baba ocağı Yeğenli Mahallesi'nde düzenlenen anma programa katılan Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, mahalle halkı ve şehidin ailesi ile bir araya geldi. Başkan Altunok, “Ülkemizin bağımsızlığı, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milli birlik ve beraberliğimizin korunması uğrunda şehit düşen tüm vatan evlatlarımızı ve Silifkeli şehimiz Osman Ak’ı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Bugün burada Şehidimiz Osman Ak’ı rahmet minnetle ve şükranla yad ediyoruz. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz  her zaman bizlerin baş tacıdır. Şehidimiz Osman Ak başta olmak üzere tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum, ruhları şad mekanları cennet olsun” dedi.
İlçeye bağlı Yeğenli Mahallesinde şehidin  baba evinde düzenlenen Mevlid-i Şerif ve anma programına Silifke Kaymakamı Abdullah Aslaner, Belediye Başkanı Sadık Altunok, Jandarma Komutanı Binbaşı Bülent Keskinsoy, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Emin Kurt,  Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Levent Nogay, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Bünyamin Uçar, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin, diğer daire amirleri, bazı mahalle muhtarları ve  vatandaşlar katıldı. (DHA)
FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha