Rize- Ardeşenli Şehit Caner Kesimalin Şehit Edilmesiyle İlişikli olduğu öne sürülen Terörist Harun Başlık’ın yakalanarak Bingöl’de yargılanacağı bildirilirken yapılacak olan duruşmanın kendilerine bildirilmediğini söyleyen Şehit yakınları bu konuya sitem etti.

 

Yetkililerce; Bingöl İl Jandarma Komutanlığı ve MİT Başkanlığı’nın ortak çalışması ve operasyomuyla,300.000tl ödüllü Gri Liste’de yer alan sözde Erzurum Eyaleti Kızılağaç Gücü sorumlusu Çaktar kod adlı Harun Başlık etkisiz hale getirildi. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Açıklaması yapıldı.

Bu yakalama sonrası Rize’nin Ardeşen İlçesi nüfusuna kayıtlı J. Uzman Çavuş Şehit Caner Kesimal ve J. Uzman Çavuş şehit Bayram Tekin’in şehit edilmesiyle ilişkili olarak belirlenen Terörist Harun Başlık’ın 30.03.2022 Tarihinde Bingöl 2 ağır ceza mahkemesinden yargılanması yapılacağı öğrenildi.

 

Ardeşen Belediye Meclis Üyesi  Partisinden İstifa Etti Ardeşen Belediye Meclis Üyesi Partisinden İstifa Etti

Mahkeme için çağrılmadığını belirten Serkan Kesimal ; “ Yarın yapılacak olan mahkemede abimle beraber aynı yerde şehit düşen J. Uzman Çavuş Bayram Tekin in ailesine, Bingöl 2 ağır ceza mahkemesinden şehidimizin ailesine teröristin yakalandığı ve mahkemenin 30.03. 2022 tarihinde olacağına dair tebligat gittiği halde! Bana ve aileme herhangi bir tebligat gelmedi.” Paylaşımı yaparken konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Şehit Caner Kesimalin Kardeşinin yaptığı açıklama ise şu şekildeydi; “Buna istinaden 2019 yılı yapılan diğer terörist asiye yaşar in mahkemesinde görülen ciddiyetsizlik tatmin etmeyen ve caydırıcılığı olmayan cezalar ailemi ve diğer şehit aileleri derinden üzmüştür. Buna istinaden 40 yıldır terörle mücadele edilen Türkiye cumhuriyetinde caydırıcılığı olmayan cezaların iyileştirilip ağırlaştırılması ve seçim vaatlerinde kalmayan idam cezasının gelmesine sayın Süleyman soylu un dediği gibi PKK nın (P) sini bile ağzına alamayacaksınız veya sayın Cumhurbaşkanımızın PKK =HDP deyip meclisteki PKK lıların yargılanıp Parti'nin kapatılması için çalışma yapmalarına ve canımızı yakanların hakkettiği cezayı alması için sesim yükseldiği kadar devlet büyüklerine seslenmeye devam edeceğim; Şehit Kardeşi Serkan Kesimal.” Diyerek açıklama yaptı.

Haber: Murat UÇKANEditör: Medya Laz