Öğrencilere ‘El Hijyeni Eğitimi’

Eczacıbaşı Profesyonel, 5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü kapsamında çocuklara 'El Hijyeni' bilincini aşılamak için bu yıl da harekete geçti. Sabun ve temizlik kağıdı kullanımına dikkat çeken Eczacıbaşı Profesyonel Akademi Ekibi, İstanbul, Antalya ve Balıkesir'de okulları zi

Öğrencilere ‘El Hijyeni Eğitimi’

Eczacıbaşı Topluluğu'nun dört ana grubundan biri olan Tüketim Ürünleri Grubu çatısı altında faaliyet gösteren Eczacıbaşı Profesyonel, ‘El Hijyeni Eğitimi'' projesiyle üç farklı şehirde dört okulda anaokulu ve ilkokul birinci sınıf öğrencisi olan bin çocuk ile buluştu. Çocukları el hijyeni konusunda bilinçlendiren Akademi ekibi, el yıkama tekniklerini çocuklara eğlenceli bir şekilde anlattı. El kurulamada kağıt havlu kullanımının önemine de değinen Akademi ekibi, tek kullanımlık kağıt havluların el kurutma makinelerinden daha hijyenik olduğuna vurgu yaptı.

“Yedi farklı şehirde beş bin öğrenci el hijyenini öğrendi”
Sağlıklı nesillerin gelişimine eğitim ile katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten EP Akademi Yöneticisi Gökçe Yılmaz; “Çalışmalarımızda sürdürülebilirliği ön planda tutuyoruz. Amacımız daha sağlıklı nesillerin gelişiminde fark oluşturacak çalışmalar gerçekleştirmek. Bu kapsamda, geleneksel hale getirdiğimiz ‘El Hijyeni Eğitimleri'nin bu yıl beşincisini gerçekleştirdik. Geride bıraktığımız yıllarda İstanbul, Antalya, Balıkesir, Kocaeli, Ankara, İzmir ve Aydın olmak üzere 7 farklı şehirde, 20 okulda, toplamda 5 bin öğrenciye eğitim verdik'' dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 12:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER