Geçtiğimiz aylar içinde Sağlık-Sen Rize Şubesi’nin 5. Olağan Genel Kurulu’nda Şube Başkanı İsmail Yılmaz, yeniden başkanlığa seçildi. Bundan mütevellit Ardeşen Gazeteciler Dernek Başkanı Salih Navdar ve Beraberinde Dernek Üyeleri Necmettin Yarıcı, Ömer Faruk Zenginal, Hakan Buçan ve Ali Zenginalden oluşan heyet yeni seçilen Başkan İsmail Yılmaz ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun dileklerini iletme adına Sağlık Sen Rize Şubesi İl binasına bir ziyarette bulundular.Ardeşen Gazeteciler Derneğinin kendilerine yaptığı bu nazik ziyaretle ilgi memnuniyetlerini dile getiren Sağlık Sen Rize Şube Başkanı Başkan İsmail Yılmaz Sağlık - Senin özelde faaliyetleriyle ilgili şunları kaydetti; Sağlık Sen olarak

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın mali, özlük ve sosyal haklarını koruyup geliştirecek çalışmalar yaparak, sağlık ve sosyal politikalara yön verecek faaliyetlerde bulunmaktayız. Ülke insanının daha özgür, adil ve müreffeh bir ülkede yaşamasına katkı sağlamak olan misyonumuz kapsamında, Türkiye ve dünyada haksızlığa uğramış ve yardım bekleyen dezavantajlı kişi ve kesimlere yardım etmekteyiz.
Sağlık Seni kısaca; Sosyal adalet temelinde hak taleplerine yönelen, Çalışma ahlakını temel prensip olarak ele alan, Mazlum ve mağdurun korunmasına odaklanan, İnsanı yaşatma idealinin devletin varlığı için temel bir gereklilik olduğunu düşünen, Örgütüne ve toplumuna karşı sorumluluk bilincinde olan, Kibirden uzak, Empati duygusu yüksek, bir anlayışla yapılması gerekliliğini ifade edebiliriz.
Bu anlamda çalışmalarını yürüten Sağlık Sen Rize Şubemizin 4. Kez yönetim kuruluna seçilmemizin bizlere yüklediği sorumluluğun da bilincinde olarak yeni yönetim kurulumuz ile bundan önceki yönetim ve yönetim kurulu üyelerimizle olan özverili çalışmaları bundan sonrada üzerine koyarak devam ettireceğimize inancım tamdır. Şeklinde konuştu.
Ziyarette Ardeşen Gazeteciler Dernek Başkanı Salih Navdar da söz alarak; “Öncelikle Sağlık Sen Rize Şube Başkanlığına 4. Dönemdir Başkanlık yapan siz İsmail Yılmaz başkanım başta olmakla birlikte, yeni seçilen yönetim kuruluna başarılar dilemek isterim. Türkiye’deki kamu görevlileri sendikaları içerisinde en fazla üyeye sahip, sağlık ve sosyal politikar konusunda temel belirleyici, dünyadaki sendikal faaliyetlerde lider konumunda sivil toplum kuruluşu olmak Sağlık Sene çok işler düşmekte, nitekim insanın yaşamına direk etki eden bir sektörün işleyişinde önemli roller üslenmektesiniz. Sağlık çalışanlarımızın hak ve özgürlükleri noktasında çözüm odaklı çalışmalarınızı yakından takıp etmekteyiz.
Bu anlamda Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanlarının her türlü derdiyle dertlenen bir yönetim anlayışından ödün vermeden çalışacağınıza inancımız tamdır. Bu vesileyle Sağlık Sen Rize Şube seçimleri sonrası göreve gelen yönetime başarılar diler, biz gazetecileri de misafir ettiğinizden dolayı teşekkür ederiz. Şeklinde konuştu.

Seçilimler sonrası Sağlık Sen Rize Şubesinin yeni yönetim şu isimlerden oluştu;
Şube Başkanı İsmail Yılmaz.
Şube Sekreteri Rauf Pehlivan.
Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Rasim Yazıcı.
Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hakan Buçan.
Basın ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Sinan Karakaş.
Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Murat Aydoğan.
Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Erkan.

Editör: Medya Laz