Rize’de seyir halindeki hafif ticari araç alev alev yandı Rize’de seyir halindeki hafif ticari araç alev alev yandı

Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, Rize İl Sağlık Müdürlüğüne gerçekleştirdiği ziyarette İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe’yi makamında ziyaret etti.

Bakan Yardımcısı Birinci, İl Sağlık Müdürü Tepe ve sağlık müdürlüğü yöneticileriyle görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, Rize Şehir Hastanesi projesinin muhteşem bir proje olacağını belirtti. Yapımı süren Rize Şehir Hastanesinin, bölgenin sağlık alanındaki ihtiyaçlarını büyük oranda çözeceğini düşündüklerini kaydeden Birinci, şehir hastanesinin tamamlanan zemin dolgu çalışmalarını incelemek üzere Rize’ye geldiğini ve bu vesile ile de Rize Sağlık Müdürlüğünü ziyaret etme imkânı bulduğunu ifade etti.

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe ise, Bakan Yardımcısı Birinci’nin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, başta Rize Şehir Hastanesi olmak üzere Güneysu Ruh Sağlığı Hastanesi, Çayeli Devlet Hastanesi, Hemşin Sağlık Merkezi ve diğer yatırımların kent için son derece önemli olduğunu kaydetti.

Tepe, ayrıca, "Sağlık tesislerimizin tıbbi cihaz ve insan kaynakları konusunda daha da desteklenmeleri için ayrıntılı taleplerimizi ileterek, doğup büyüdüğümüz bu şehre hepimizin borcu var. Bu sebeple insanımız için elimizden ne gelirse yorulmadan cesaretle yapmak zorundayız. Bugüne dek yaptıkları tüm desteklerden ötürü kendilerine teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

saglik-bakan-yardimcisi-suayip-birinci-mustafa-tepeyi-ziyaret-etti.jpg

Editör: Medya Laz