İstanbul Bakırköy’de önceki gün saat 00.30 sıralarında meydana gelen olayda, Beşiktaş’ın eski yöneticisi ve sunucu Ece Erken’in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu, balık restoranında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Mahmutyazıcıoğlu’nun cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından dün gece uçakla Trabzon’a, buradan da kara yolu ile memleketi Rize’nin Fındıklı ilçesi Hürriyet Mahallesi’ne getirildi. Mahmutyazıcıoğlu’nun cenazesi, Gavra Camii morguna konuldu.’ACIMIZ BÜYÜK’

Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ailesi, sabah saatlerinde ilçedeki Tuncer Ergüven Sosyal Tesisleri’ne geldi. Mahmutyazıcıoğlu’nun babası Akif Mahmut, annesi Hacer ile ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu, burada taziyeleri kabul etti.

Ağabey Celal Mahmutyazıcıoğlu, "Acımız büyük. Böyle bir durumda ne söylenebilir ki söylenecek bir şey yok" diye konuştu.Olay günü Ece Erken'in eşi Şafak Mahmuyazıcıoğlu'nu 15 dakikada 7 kez aradığı, acı haberi şoföründen aldığı iddia edildi.

’ÇOK ERKEN GİTTİ’

Taziyelerin kabul edildiği tesise gelen Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun eşi Ece Erken de arkadaşlarına sarılarak, ağladı. Eşinin fotoğrafının yer aldığı çerçeveyi taşıyan Ece Erken, "Çok erken gitti. Onun yerine keşke ben ölseydim" diyerek gözyaşı döktü.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu için ikindi vakti ilçede cenaze namazı kılınacak.

Son dakika... Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun eşi Ece Erken: Keşke ben ölseydim

Ayakta durmakta zorlanan Ece Erken'i dostları sarılarak teselli etti. Erken, 'çok gençti, keşke ben ölseydim' sözleriyle gözyaşı döktü.

Son dakika... Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun eşi Ece Erken: Keşke ben ölseydim

Eşinin öldürüldüğü anları izleyen Ece Erken; 'kimse yok, yapayalnız' sözleriyle acısını dile getirdi.

Son dakika... Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun eşi Ece Erken: Keşke ben ölseydim

7 AY ÖNCE EVLENMİŞLERDİ

Ece Erken (43) ile uzun süredir aşk yaşayan avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Haziran 2021'de nikâh masasına oturmuştu. Sürpriz bir kararla evlenen ikili güzel haberi, 'Herkese selam. Biz evlendik. Mutluluğumuzu sizinle paylaşmak istedik. Başta ailemize, sonra dostlarımıza, sevenlere, yanımızda olan herkese teşekkür ederiz” mesajıyla duyurmuştu.

Editör: Medya Laz