2021 yılında kombine satışlarını yüzde 46 artışla 152 milyar TL seviyesine yükselten Sabancı Holding, yıllık konsolide net kârını da 12 milyar TL’ye taşıdı.İSTANBUL (İGFA) - Son 5 yılda kombine olarak yaklaşık 5 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını ifade eden Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper, önemli olan yeni normale adapte olmak değil; yeni normalin oyun kurucularından biri olmak olduğnu söyledi.

Ekonomik ve piyasa koşullarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan CEO Alper, pandeminin tüm zorlu koşullarına rağmen sağlam ve sürekli güçlene finansal performansı 2021 yılında da sürdürmeyi başardıklarını söyledi. Önümüzdeki 5 yıllık dönemde yolumuza, geçtiğimiz 5 yıla oranla, neredeyse iki kat yatırım planlayarak devam edeceklerini kaydeden Alper, "Tüm bu yatırımlarımızda sürdürülebilirliği pusula kabul ederken, teknolojinin gücüyle Topluluk şirketlerimizin dünyadaki konumlarını da güçlendireceğiz. ‘Yeni ekonomi’ adını verdiğimiz enerji ve iklim teknolojileri, malzeme teknolojileri ve dijital teknolojilerde, küresel ölçekte ses getirecek proje ve uygulamaların öncülüğünü yapacağız” dedi.

Ev hanımları emekli oluyor! Şartlar ve başvuru detayları netleşiyor Ev hanımları emekli oluyor! Şartlar ve başvuru detayları netleşiyor

"Gerek Holdingimizin gerekse Topluluk şirketlerimizin bilanço yönetimindeki finansal mükemmeliyet yaklaşımını en net biçimde ortaya koyuyor" diyen Alper, "Bu yaklaşım, sahip olduğumuz portföyü her türlü krize ve olağanüstü gelişmelere karşı korurken, bizleri en sıkıntılı zamanlarda bile gelecek fırsatlara bakabilir hale getiriyor. Başta çalışanlarımız olmak üzere bu başarılı sonuçlar için tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: igf