İktidarın çok sert sözlerle eleştirildiği divanda konuşan Saadet Partisi İlçe Başkanı Hamza Eksilmez;

“ Zina yasasıyla ilgili dedik ki bu inancımıza aykırı olan bir davranıştır, uyarılarımızı yaptık dinlemediler. Sonrasında Cumhurbaşkanı bir gazetecinin bu konuyla alakalı sorusuna “yanlış yaptık” dedi. Milli eğitimde Avrupa Birliği modelinde çocuklarımıza ne kadar yanlış bir eğitim verildiğini ve bunun zarar vereceğini söyledik dinlemediler. Ne oldu? 20 yılda 6 kere Milli Eğitim Bakanı değişti ve şimdi bütün üst kademe AKP’liler iyi yapamadığımız tek şey eğitim diyorlar. Esad politikası yanlış bunu yapmayın dedik dinlemediler, sonra çıkıp yanlış yaptıklarını kabul ettiler. Fetö bir terör örgütüdür diye 1997 yılında Erbakan Hocamız bunları uyardı dinlemediler. Sonra çıkıp “Kandırıldık”dediler. Sonraki süreçte Esad ile dosttular. 15 gün Emine Erdoğan ile Esad’ın hanımı Ankara AVM’lerde alışveriş yaparken yaptığınız doğrudur fakat kapılar açıkken kimin girip çıktığına dikkat edin ajanlar giriyor diye uyarı yapmamıza rağmen maalesef geldiğimiz süreç ortada. Adalet ve Kalkınma Partisi olarak geldiler. Aldatılanlar ve Kandırılanlar Partisi olarak tarihin kara sayfalarında yerlerini bulacaklar.     

GİK Üyesi Hasan Uzun;

“Şimdiye kadar kiracıydık, Allah nasip etti kendi il binamıza taşındık. Çalışmaları daha tam tamamlanmadı lakin bu ayki İl Genel Divanımızı orada yapacağız. Tüm çalışmalar tamamlandıktan sonra da İnşallah Genel Başkanımızın katılımıyla binamızı açacağız.

Araklı Eski Belediye Başkanı Ümit Çebi;

 “8 Aydır ülkenin her bölgesini karış karış gezen bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Paranız olsun olmasın, bizim bu ülkeden başka gidecek yerimiz yok. Neden? Çanakkale’ye gidenler bilir orda şehitliğimiz var. 15-16 yaşlarında gençlerimiz bu topraklara gavur ayak basmasın diye kendini feda etmiş. Biz burada böylece özgürce konuşabiliyorsak, özgürce namaz kılabiliyorsak onlar sayesindedir. Bu ülkeyi yeniden ayağa kaldırmak bizim boynumuzun borcudur.Ama şunu görmenin üzüntüsü içerisindeyim. Derler ya “müsrif evlat” babası 50 sene boyunca çalışır iyi bir servet edinir ama baba ölüp servete konan evlat har vurur harman savurur. Şu anki hükümet tam da bunu yapmaktadır. ”dedi.

Divan teşkilat raporu sunumundan sonra son buldu.

Editör: Medya Laz