ANTALYA, (DHA) - BU yıl 17'inci kez koşulacak Türkiye'nin en büyük lifestyle ve en çok yabancı sporcu katılımı olan maratonlarından 'RUNTALYA Presented by Fraport TAV' 6 Mart'ta start alacak.

Türkiye'nin ilk ve en büyük 'lifestyle' maraton etkinliklerinden 'RUNTALYA Presented by Fraport TAV', 6 Mart Pazar günü 17'inci kez start alacak. 2006 yılından bu yana gerçekleşen koşu, aynı zamanda 2022 yılının ülkemizde koşulacak ilk maratonu olma özelliğini taşıyor.

Sporu ve sağlıklı yaşamı hayat tarzı olarak benimsemiş profesyonel ve amatör koşucular ile sivil toplum örgütleri ve markaları, bir festival atmosferinde buluşturan 'RUNTALYA Presented by Fraport TAV', bu yıl da üst düzey uluslararası bir katılıma sahne olacak. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük kentler başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanından gelecek koşucuların yanı sıra, 20'yi aşkın ülkeden sporcular ve kulüpler Antalya'da buluşacak.

2021 yılında pandemi koşullarında sınırlı sayıda katılımla gerçekleşen yarış, 420'si yabancı yaklaşık 5 bin koşucuya ev sahipliği yapmıştı. Bu yıl ki katılım, 1200'ü yabancı yaklaşık 8 bin 500 koşucuyu aştı. Antalya'nın uygun iklimi ve takvimiyle, majör maraton hedefi olan atletler tarafından hazırlık koşusu olarak görülen ve bu özelliğiyle rekor sayıda yabancı sporcuyu ülkemize çeken 'RUNTALYA Presented by Fraport TAV' için kayıtlar, 1 Mart Salı gece yarısına kadar devam edecek.

Tüm bir hafta sonuna yayılan etkinlikler, Makarna Partisi ve Hoşgeldiniz Partisi ile start alacak. 5 Mart Cumartesi günü Muratpaşa Kent Meydanı'nda, Minik Adımlar Koşusu, Baby Run ve Yüksek Topuk Koşusu organize edilecek. 6 Mart Pazar sabahı AKM önünden saat 09.00 itibariyle start alacak 10K, 21K, 42K ve 10K Corporate Run yarışları sonrası katılımcılar, yine aynı alanda ödüllerine kavuşacak. Koşu festivali, keyifli bir konser ve After Party etkinliği ile son bulacak.

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha