Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) ile Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) arasında DOKAP Bölgesi Türk Somonu Yetiştiriciliğinde Hastalıklardan Ari ve Yetiştiricilik Performansı Yüksek Damızlık Stok Oluşturulması Projesi için Aktarılacak Ödeneğin Kullandırılması, İzlenmesi ve Denetimine İlişkin protokol imzalandı.

Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen protokolü, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman ile DOKAP Başkanı Hakan Gültekin imzaladı.

İmza töreninde bir konuşma gerçekleştiren Rektör Karaman, Su Ürünleri Fakültesinin birçok çalışması bulunduğunu hatırlatarak, protokolü imzalanan bu projenin hayata geçmesi ile de ilimize daha çok katma değer sağlanacağını ifade etti.

Rektör Karaman, konuşmasının sonunda anlaşmanın ilimiz, bölgemiz ve ülkemiz için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kendilerini sıcak ve samimi karşılamalarından dolayı Rektör Karaman’a teşekkür eden DOKAP Başkanı Hakan Gültekin ise, ilimizin ve bölgemizin önemli bir değeri olan RTEÜ’nün önemli projelere imza attığını belirterek bu projenin ilimize ve ülkemize katkı sunacağını söyledi.

Protokol ile, DOKAP Bölgesi Türk Somonu yetiştiriciliğinde hastalıklardan ari ve yetiştiricilik performansı yüksek damızlık stok oluşturulması projesi için aktarılacak ödeneğin kullandırılması, izlenmesi ve denetimi amaçlanıyor.

İmza töreninde, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet İshak Demir, Prof. Dr. Adnan Yılmaz, Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Göktuğ Dalgıç, DOKAP Başkan Yardımcısı Şeref Demir, DOKA Rize Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Dr. Fatih Özdemir de hazır bulundu.

rteu-ile-dokap-arasinda-protokol-imzalandi-1.jpgrteu-ile-dokap-arasinda-protokol-imzalandi-2.jpgrteu-ile-dokap-arasinda-protokol-imzalandi-3.jpgrteu-ile-dokap-arasinda-protokol-imzalandi-4.jpgrteu-ile-dokap-arasinda-protokol-imzalandi-5-001.jpgrteu-ile-dokap-arasinda-protokol-imzalandi-6-001.jpgrteu-ile-dokap-arasinda-protokol-imzalandi-7-001.jpg

Editör: Neco Yarıcı