DOKAP ile Rize İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ''Rize İli Alabalık Tesisleri Modernizasyonu '' projesi, Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü ''Eğitim Gemisi ile Öğrencilerin Staj Sorunun Giderilmesi'' projesi, Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ''Yöresel Sanatlara Yenilikçi Dokunuşlar Tasarım ve Üretim Atölyesi'' projesi ve İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü ''Topraktan Tezgâha Kendir İpinin Serüveni'' projesi kapsamında 4 adet projenin protokolü imzalanarak bilgilendirmeler yapıldı.

Rize Valiliği toplantı salonunda düzenlenen imza töreninde protokolleri Rize Valisi Kemal Çeber ve DOKAP Başkanı Hakan Gültekin İmzaladı. İmza töreninde Tarım ve Orman Müdür Murat Genç, Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, Kültür ve Turizm Müdür Esra Alemdar, Sosyal Etüt Müdürü Öznür Günay ve DOKAP yetkilileri hazır bulundu.

İmza töreninde konuşan Vali Kemal Çeber, DOKAP’ın bölgemiz ve Rize için bir avantaj olduğunu belirterek, “DOKAP, desteklediği projelerimizle ilimizin kalkınması ve gelişmesine önemli destekler vermektedir. Rize’miz kültürel ve doğal güzellikleriyle önemli bir potansiyele sahip. Bizlerde bu projelereler ilimizin var olan bu güzelliklerini ortaya çıkararak, ekonomiye kazandırıp hizmete dönüştürmeyi amaçlıyoruz. 4 tane müdürlüğümüzün hazırlamış olduğu 4 ayrı proje için protokol imzaladık. Bu projeler ilimiz için önemli çalışmalar olacaklar. Bu vesile ile imzalanan protokolün ilimize hayırlı olmasını diliyor, projelerde emeği geçenleri tebrik ediyorum. Ayrıca DOKAP Başkanı hemşehrimiz Hakan Gültekin’e de ilimiz için geliştirilen projelere vermiş olduğu destek için teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: Medya Laz