Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2022/1. Dönem bilimsel değerlendirme sonuçlarını açıklandı.

Son 4 dönemdir Türkiye’de ilk 3’te yer alan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Eğitim Fakültesi öğrencileri, 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2022/1 çağrı sonuçlarına göre hazırlandıkları 28 proje ile TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulunarak Eğitim Fakülteleri içinde en çok destek görülen proje sayısında 2. Fakülte oldu.

Eğitim Fakültesinden yapılan açıklamada, “Fakültemiz öğrencilerinin bu başarıyı yakalamasında emeği geçen öğrenci ve öğretim elemanlarımıza, Bölüm başkanlarımıza teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.” İfadelerine yer verildi.

2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2022/1 çağrı sonuçlarına göre RTEÜ Eğitim Fakültesi öğrencilerinin desteklenen projeleri:

recep-tayyip-erdogan-universitesi-egitim-fakultesi-2022-yili-1-doneminde-de-tubitak-2209-a-universite-ogrencileri-arastirma-projelerinde-turkiye-2-ligini-elde-etti.jpg

Editör: Tunahan Kalender