Rize İl Kültür Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu ve Ardeşen Fakülte Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı İsmail Kuyumcu’nun da katıldığı Etkinlikte konaklama işletmeleri, seyahat acenteleri ve yiyecek içecek işletmelerinden oluşan sektör Temsilcileri ve Turizm Öğrencileri Buluştu. Ev sahibi kurum olarak Fakülte ve Meslek Yüksekokulu, ortaöğretim düzeyinde turizm alanında eğitim veren okulları da ağırladı.

Davete katılan Ardeşen Fırtına Vadisi İrfan Tufan Karaoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çamlıhemşin Çok Programlı Anadolu Lisesi, Çayeli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İyidere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gülbahar Hatun Meslek Lisesi, Pazar Kız Kulesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerine Fakülte ve Meslek Yüksekokulu tanıtıldı.

Sektör temsilcilerinin deneyimlerinin de paylaşıldığı panel konuşmaları ve etkinlik kapsamında yapılan Fakülte ve Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin oluşturduğu müzik grubunun konseri, katılımcılar ve öğrenciler tarafından büyük beğeni topladı.

Ardından Kampüs bahçesinde kurulan iş fuarında öğrenciler ve sektör temsilcileri iş ve staj görüşmelerinde bulundu.

Turizmde kariyerin, ortaöğretimden iş yaşamına kadar tüm aşamalarını bir araya getirmeyi amaçlayan etkinlik Tulum eşliğinde yoğun katılımlı şenlik havasında tamamlandı.

Editör: Medya Laz