Rize İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, 27 Aralık Çarşamba günü yapılacak kura ile açılan kadrolara yerleştirme işlemi gerçekleştirilecek. Yerleştirme işleminin ardından ataması yapılan hekimlerin en kısa süre içinde görevlerine başlayacakları ifade edildi.

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe'nin açıklamalarına göre, ilin ihtiyacı doğrultusunda 15'i uzman, 8'i tabip olmak üzere toplamda 23 doktor kadrosu açıldı. Bu süreçte destek olan başta Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca olmak üzere Bakanlar, Vali, Milletvekilleri, Rektör ve diğer bürokratların emeğine teşekkür eden Dr. Tepe, atanan uzman hekimlerin Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Rize Devlet Hastanesi ve Kaçkar Devlet Hastanesi'ne dağıtılacağını belirtti. Bu kapsamda ataması yapılacak uzman kadroları şu şekildedir:

**Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi:**

- Anatomi Uzmanı

- Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Uzmanı

- Çocuk Nöroloji Uzmanı

- İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Uzmanı

- Nükleer Tıp Uzmanı

- Perinatoloji Uzmanı

- Tıbbi Patoloji Uzmanı

- Genel Cerrahi Uzmanı

**Rize Devlet Hastanesi:**

- Acil Tıp Uzmanı

Kaçkar Devlet Hastanesi Başhekimi ALİŞAN; Enerji Verimliği Startını Verdik Kaçkar Devlet Hastanesi Başhekimi ALİŞAN; Enerji Verimliği Startını Verdik

- Göz Hastalıkları Uzmanı

- Nöroloji Uzmanı

- Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı

**Kaçkar Devlet Hastanesi:**

- Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

- Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı

- Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı

Ayrıca, il genelindeki sağlık tesislerine 8 pratisyen hekim ataması yapılacaktır. Dr. Tepe, atamaların kura ile belirleneceğini ve yerleştirme işleminin ardından atanan hekimlerin en kısa süre içinde görevlerine başlayacaklarını ifade etti.

Editör: Medya Laz