Rize İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, kent merkezinde valilik binasından itibaren Derepazarı istikametine doğru lise, Müftü Mahallesi ile Engindere arasında ise ortaokul binası eksikliği olduğunu kaydederek kent merkezindeki bu ihtiyaçların giderilmesi yönünde çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Tüfekçi, "Rize’de göreve başladıktan sonra kent merkezinin batı bölgesinde lise, doğu bölgesinde ise ortaokul eksikliği bir sorun olarak bize iletildiğinden beri bir araştırma içerisindeydik. Bu kapsamda yaptığımız çalışmalar neticesinde kentin batı bölgesinde lise olmayışı nedeniyle Boğaz İlkokulu ile Üniversitemiz arasında yeri belirledik. Bu alanda lise eğitim binamızı yapmak için çalışmalarımızı bakanlığımıza ileteceğiz. Bakanlığımızın da onayının ardından inşallah şehrimizin batı bölgesinde lise bulunmayışını çözümlemiş olacağız." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Tüfekçi, Müftü Mahallesi ile Enginde Mahallesi arasında hızlı gelişen bir yapılanma olduğunu ve bu bölgede de ortaokul ihtiyacı doğduğunu belirterek, ortaokul ihtiyacını giderecek bir yer arayışı içerisinde olduklarını söyledi.

Tüfekçi, her iki sorunu da en kısa sürede gidermek için çalışmalarına hızla devam ettiklerini belirterek 2 okulu da en kısa sürede eğitim camiasına kazandırmak istediklerini belirtti.

Editör: Medya Laz