Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Eski Milletvekili Cafer Güneş’in konuşmacı olarak katıldığı ve  İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa; Ak Parti Rize İl Başkanı İshak Alim ve yönetimi, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Saltuk Deniz, Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Necati Topaloğlu, İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Gönül Er, Yeniden Refah Partisi Merkez İlçe Başkanı Hızır Can, Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım, Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, Derepazarı Belediye Başkanı Selim Metin, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saadet Partisi Rize İl Başkanı Av. Muhammet Kaçar ve Saadet Partisi Genel İdare Kurlu Üyesi Hasan Uzun’un açılış konuşmalarını yaptığı programda, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Güneş, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın siyasi hayatından ve davasından kesitler anlattı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın çaya en büyük zammı yapan lider olduğunu hatırlatan Güneş, bugün çayın sıkıntılarının giderilemediğini ve gübre fiyatlarının sürekli artış gösterdiğini, bunun sebebinin ekonomik istikrarsızlığın olduğunu vurguladı,

Güneş, “Biz gelirsek israf önlenir, yolsuzluk önlenir, kaynaklar hak edene gider ve oturur bir de plan yaparız; Türkiye’nin nüfusu ne kadar artıyor, artan nüfusa ne kadar okul lazım, mezun olan çocuklara ne kadar iş yeri lazım, iş yerindeki üretim nerelerde pazarlanacak diye. Devlet budur arkadaşlar, sabahtan akşama kadar kavga etmek değil. Eğer bunu yaparsanız Allah bereketini de verir.” dedi.

Salih niyetle, istişare içinde, bir araya gelerek tüm sorunların çözülebileceğini söyleyen Güneş, “Ben Milli Görüş derken sadece Saadet Partisi’ni kastetmiyorum, bu vatan için, bu millet için kalbi atan herkesi Milli Görüşçü kabul ediyorum. Siyasi düşüncesi ne olursa olsun biz düşman değiliz, biz rakibiz diğer partilerle. Ben vatanımı ne kadar seviyorsam diğer partilerin de vatanını o kadar sevdiğine inanıyorum. Bütün siyasi partiler birbirlerine kapılarını açık tutmalı. Düşman olmadıklarını bilmeliler. İstişare edilmeli. Birbirimizin yanlışını söyleyelim ama hakaret etmeyelim. Birbirimize iyiyi tavsiye edelim. ” diye konuştu.

rizede-siyasiler-erbakani-anma-ve-anlama-programinda-bir-araya-geldi-5.jpgsaadet-partisi-genel-baskan-yardimcisi-ve-eski-milletvekili-cafer-gunes-1.jpgsaadet-partisi-genel-baskan-yardimcisi-ve-eski-milletvekili-cafer-gunes-2.jpgav-muhammet-kacar-saadet-partisi-rize-il-baskani.jpgrizede-siyasiler-erbakani-anma-ve-anlama-programinda-bir-araya-geldi-4.jpgsaadet-partisi-genel-idare-kurlu-uyesi-hasan-uzun.jpg