Rize İl Jandarma Komutanlığı tarafından Derepazarı ilçesinde silah imal ve ticaretine yönelik yapılan operasyonda, şüpheli bir şahsın ev, eklenti ve aracında yapılan aramada çok sayıda silah, mühimmat ve uyuşturucu madde ele geçirildi.

AK Parti Seçim Çalışmasında Silahlı Saldırı AK Parti Seçim Çalışmasında Silahlı Saldırı

Valilikten yapılan açıklamada, operasyonda; 6 adet ruhsatsız el yapımı tabanca, 2 adet ruhsatsız av tüfeği, 55 adet tabanca fişeği, 255 adet tüfek fişeği, 10 adet tabanca şarjörü, 37 adet tabanca parçası, 1 adet cep telefonu, 31 gram metamfetamin, 14 gram esrar ve 6 adet uyuşturucu kullanma aparatı ele geçirildiği belirtildi.

Olayla ilgili 1 şüpheli hakkında adli ve idari işlem başlatıldığı kaydedilen açıklamada, şüpheliyi yakalama çalışmalarının devam ettiği ifade edildi.

Açıklamada, Rize İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin halkın huzur ve güvenliğini sağlamak için suç ve suçlularla mücadeleye kararlılıkla devam edeceği belirtildi.

rizede-duzenlenen-silah-ve-uyusturucu-operasyonunda-cok-sayida-silah-muhimmat-ve-uyusturucu-madde-ele-gecirildi-olayla-ilgili-1-supheli-araniyor-1.jpg

Editör: Medya Laz