Meteoroloji Genel Müdürlüğünden dün yapılan uyarının ardından beklenen şiddetli sağanak yağış Rize'yi etkisi altına aldı.

Birçok farklı bölgede ufak çapta toprak kaymalarının yaşandığı Rize'nin Pazar ilçesinde ise sağanak yağış akşam saatlerinde ev ve iş yerlerini su basmasına neden oldu.

İş yeri sahipleri işletmelerine giren suyu dışarıya çıkarmaya çalışırken, Karadeniz sahil yolunu ise göle çeviren yağmur sürücülere zor anlar yaşattı.

rize-il-genelinde-saganak-yagis-etkili-olurken-pazar-ilcesinde-taskinlar-ve-su-baskinlari-meydana-geldi-1.jpgrize-il-genelinde-saganak-yagis-etkili-olurken-pazar-ilcesinde-taskinlar-ve-su-baskinlari-meydana-geldi-2.jpgrize-il-genelinde-saganak-yagis-etkili-olurken-pazar-ilcesinde-taskinlar-ve-su-baskinlari-meydana-geldi-3.jpgrize-il-genelinde-saganak-yagis-etkili-olurken-pazar-ilcesinde-taskinlar-ve-su-baskinlari-meydana-geldi-4.jpg

Öte Yandan

RİZE’de etkili olan sağanak nedeniyle meydana gelen heyelanlar sonucu kapanan 15 köy yolu yeniden ulaşıma açıldı.
Rize’de sağanak yağış yaşamı olumsuz etkiledi. Kentte gün içerisinde metrekareye düşen 125 kilogram yağışın ardından meydana gelen heyelanlar sonucu 15 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ekipleri iş makineleri ile kapanan köy yollarını yeniden ulaşıma açtı. Rize Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada sağanak yağışların süreceği belirtilerek, sel, heyelan ve su baskınlarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi. Devlet Su İşleri (DSİ) Trabzon Bölge Müdürlüğü ekipleri ise sağanak yağışların etkili olduğu bölgelerde dere yataklarına yakın yerlere iş makineleri konuşlandırdı. (DHA) 

RIZE'DE SAGANAK YAGIS ETKILI OLDU.  FOTO: DHA

RIZE'DE SAGANAK YAGIS ETKILI OLDU.  FOTO: DHA

RIZE'DE SAGANAK YAGIS ETKILI OLDU.  FOTO: DHA

Kaynak: dha