4. evre sedef hastası olan eşi ve 5 ile 8 yaşındaki iki çocuğuyla Rize merkeze bağlı Pazarköy Köyü Kartaltepe Mevkiinde geçimini mevsimlik işçi olarak sürdürmeye çalışan Ali Berber’in yaşam standartlarının altında kalan bir evde hayatını sürdürmeye çalışması nedeniyle komşuları bir araya gelerek imece usulü ile ailenin sıcak bir yuvaya kavuşması için çalışma başlattı.

Çalışma kapsamında aileye aynı köyde ev yapmak için bir araya gelen komşulardan kimi gücü yettiğince yapılacak evin temelinin kazılması için, kimi çimentosu, kimi tuğlası, kimi betonu için yardım etmeye çalışırken kimi de para yardımında bulunarak ihtiyaçların giderilmesi konusunda destek sağlamaya çalışıyor.

Ortaya çıkan destek görüntüsü insanlık ölmedi dedirtse de evin tamamlanabilmesi için daha fazla desteğe ihtiyaçları bulunuyor.

Bunun içinde hayırsever vatandaşların malzeme ve maddi desteğine ihtiyaçları bulunduğunu dile getiren komşulardan ve yardım çalışmasının öncülerinden olan Esra Demircan, ailenin kaldığı evin dayanıksız ve yaşamaya uygun olmadığını belirtti. “Damlaya damlaya göl olur” atasözünden yola çıkarak imkanları ölçüsünde bir ev yapabilmek için imece usülüyle çalıştıklarını ve ailenin küçük te olsa yaşam standartlarını sağlayacak bir evde yaşamalarına imkan sağlamak istediklerini kaydeden Demircan, bunu gerçekleştirebilmek için de hayırsever vatandaşların da yardımına ihtiyaç duyduklarını ifade ederek hayırseverlerin de malzeme ve para yardımında bulunabileceklerini söyledi.

BİR TUĞLA DA SENİN KATKIN OLSUN

Yardım çalışmasının öncülerinden Esra Demircan, yardımda bulunan ve bulunacak tüm kişilere de teşekkürlerini ileterek ailenin sıcak bir yuvaya kavuşması için yardımda bulunacak hayırseverlerin Hülya Demircan adına Ziraat Bankası Rize Şubesinde açılan TR61 0001 0002 4893 3849 0850 01 nolu hesaba maddi yardımda bulunabileceklerini kaydetti.

Demircan, her türlü malzeme yardımında bulunacakların ise 0538 886 38 64 numaralı telefondan Ali Berber ile iletişim kurabileceklerini ifade etti.

rizede-koy-sakinlerinden-ihtiyac-sahibi-aileye-imece-usulu-ev-1.jpgrizede-koy-sakinlerinden-ihtiyac-sahibi-aileye-imece-usulu-ev-3.jpgrizede-koy-sakinlerinden-ihtiyac-sahibi-aileye-imece-usulu-ev-2.jpg

Editör: Tunahan Kalender