Rize Valiliği, kentte devam eden kar yağışı ve olumsuz hava şartlar ı nedeniyle hafta sonu 2 gün eğitime ara verildiği bildirdi. Kentte, ayrıca, hafta sonu yapılacak BİLSEM Ön Değerlendirme Uygulaması ile MTSK direksiyon eğitim sınavı ileri bir tarihe ertelendi.

Valilikten yapılan açıklamada, "Meteorolojik tahminler doğrultusunda ilimizde devam eden olumsuz hava şartları nedeniyle ilimiz genelindeki resmî ve özel tüm okullarda (ilk, orta, lise), halk eğitim merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları, resmî ve özel okulların destekleme, yetiştirme ve takviye kursları ile motorlu taşıt kurslarında 19-20 Mart 2022 tarihlerinde eğitim-öğretime iki (2) gün süreyle ara verildi

Ayrıca; 19- 20 Mart 2022 tarihlerinde yapılacak olan BİLSEM Ön Değerlendirme Uygulaması ile 19 Mart 2022 tarihinde yapılacak olan MTSK direksiyon eğitim sınavının ertelenmesine karar verildi." ifadelerine yer verildi.

Öte yandan kentte hafta sonu kamuda çalışan engelli ve hamileler için idari izin uygulanmayacağı ve mesainin devam edeceği öğrenildi.

Editör: Medya Laz