Rize’nin Güneysu ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İlçe Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen, Rize Çay Araştırma ve Uygulama Merkezi (ÇAYMER) tarafından gerçekleştirilen "El Yapımı Çay" hakkında bilgilendirme toplantısı, Güneysu Halk Eğitim Merkezi'nde yapıldı.

Toplantıya, Güneysu Belediye Başkanı Rıfat Özer, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Eser Can, İlçe Halk Eğitim Müdürü Kadir Tarakçı, Belediye Meclis Üyeleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Vurularak Hayatını Kaybeden Eski Belediye Başkanı Toprağa Verildi Vurularak Hayatını Kaybeden Eski Belediye Başkanı Toprağa Verildi

Toplantının ilk bölümünde, ÇAYMER Genel Müdürü Teoman Küçükmustafa, ÇAYMER'in faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Küçükmustafa, ÇAYMER'in, Doğu Karadeniz'in kilit sektörlerinden biri olan çay sektörü dahilindeki yetiştiriciler ile çay üreticisi KOBİ'lerin ortak AR-GE, inovasyon, ihracat, pazarlama ve iş geliştirme yapılarının geliştirilmesi amacıyla kurulmuş bir kurum olduğunu belirtti.

Çay üretim bölgesinde el yapımı çayın tanıtılması ve üretiminin yaygınlaşmasına olumlu katkılar sağlayacağı öngörülen toplantının ikinci bölümünde, AR-GE üretim sorumlusu Muhammet Çomoğlu, el yapımı çayın yapım aşamaları konusunda katılımcılara bilgi aktarımında bulundu. El yapımı çayın, endüstriyel çay üretimine göre daha zahmetli ve maliyetli bir süreç olduğunu belirten Çomoğlu, toplantının çay üretim bölgesinde farkındalık oluşturarak katma değeri yüksek çay çeşitlerinin tanıtılması ve üretilmesi amacı ile düzenlendiğini kaydetti.

Toplantı, soru ve cevap bölümünün ardından sona erdi.

rizenin-guneysu-ilcesinde-el-yapimi-cay-hakkinda-bilgilendirme-toplantisi-gerceklestirildi-1.jpg

rizenin-guneysu-ilcesinde-el-yapimi-cay-hakkinda-bilgilendirme-toplantisi-gerceklestirildi-2.jpg

rizenin-guneysu-ilcesinde-el-yapimi-cay-hakkinda-bilgilendirme-toplantisi-gerceklestirildi-3.jpg

rizenin-guneysu-ilcesinde-el-yapimi-cay-hakkinda-bilgilendirme-toplantisi-gerceklestirildi-4.jpg

rizenin-guneysu-ilcesinde-el-yapimi-cay-hakkinda-bilgilendirme-toplantisi-gerceklestirildi-5.jpg

rizenin-guneysu-ilcesinde-el-yapimi-cay-hakkinda-bilgilendirme-toplantisi-gerceklestirildi-6.jpg

rizenin-guneysu-ilcesinde-el-yapimi-cay-hakkinda-bilgilendirme-toplantisi-gerceklestirildi-9.jpg

rizenin-guneysu-ilcesinde-el-yapimi-cay-hakkinda-bilgilendirme-toplantisi-gerceklestirildi-7.jpg

rizenin-guneysu-ilcesinde-el-yapimi-cay-hakkinda-bilgilendirme-toplantisi-gerceklestirildi-8.jpg

Editör: Medya Laz