Rize İl Genel Meclisi Mart ayı olağan toplantılarının birinci birleşimi gerçekleştirildi. Toplantıya katılan Rize Valisi Kemal Çeber, Umman ülkesinin en büyük havayolu şirketi SalamAir nisan sonu itibariyle Umman Rize uçuşlarını, Pegasus’un ise Haziran ayının başından itibaren Tel Aviv’den Rize’ye haftada iki sefer düzenleyeceğini belirterek, Katar ve Suudi Arabistan Rize Artvin Havalimanına sefer düzenlenmesi çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Toplantıda Rize’nin önemli yatırımlarından biri olan Rize-Artvin Havalimanındaki gelişmelere dikkat çeken Vali Çeber, “Açıldığı günden bu yana Rize-Artvin Havalimanımızda doluluk oranı yüzde 80’lerin altına hiç düşmedi. Genel anlamda ise yüzde 90’ların üzerinde devam etti. Bu da havalimanının ne kadar isabetli bir yatırım olduğunu ortaya koydu. Daha öncede duyurmuştuk, Umman ülkesinin en büyük havayolu şirketi SalamAir nisan sonu itibariyle direk Umman Rize uçuşlarını başlatıyor. Dün itibariyle de 2. yurt dışı seferi kesinleşti. Pegasus hava yolları Haziran ayının başından itibaren Tel Aviv’den Rize’ye direk uçuş iznini adlı görüşmeler tamamlandı. Pegasus haftada iki gün tel Aviv’den Rize’ye uçuş yapacak. Katar ve Suudi Arabistan da çalışmalarına devam ediyor” dedi.

rize-il-ozel-idaresi-2022-yili-faaliyet-raporu-mecliste-kabul-edildi-1.jpgrize-valisi-kemal-ceber-009.jpgrize-il-ozel-idaresi-2022-yili-faaliyet-raporu-mecliste-kabul-edildi-8.jpgrize-il-ozel-idaresi-2022-yili-faaliyet-raporu-mecliste-kabul-edildi-4.jpgrize-il-ozel-idaresi-2022-yili-faaliyet-raporu-mecliste-kabul-edildi-7.jpg

Editör: Medya Laz