Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, insani haslet ve faziletlerin nesilden nesile aktarılarak üretilmesine katkı sağlayacak gençlerin yetişebilmesi amacıyla açılan “Diyanet Genç Ofis” bürolarında çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Bu kapsamda Rize Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından “Kum Saati” adıyla söyleşi programı başlatıldı. Programın ilk konuğu ise Rize Valisi İhsan Selim Baydaş oldu.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ana kampüs alanında bulunan Diyanet Genç Ofis’te İl Müftüsü Naci Çakmakçı’nın moderatörlüğünde düzenlenen söyleşi programına katılan Vali Baydaş, öğrencilere tecrübelerini aktararak öğrenim hayatlarıyla ilgili tavsiyelerde bulundu.

Vali Baydaş, gençlerin merak ettikleri konulardaki soruları içtenlikle cevapladı. Sıcak bir sohbet ortamında geçen bu anlamlı söyleşide gençler, Vali Baydaş’a paylaşımlarından dolayı teşekkür etti.

Vali Baydaş, öğrencilerle yaptığı söyleşide zamanın hızlı akıp gittiğine vurgu yaparak, “Hayatta başarı için hem zamanı iyi kullanacaksınız hem de çok çalışıp gayret göstereceksiniz. Aksi takdirde başarıyı elde etmek mümkün olmaz” dedi. Öğrencilere bol bol kitap okuma tavsiyesinde bulunan Vali Baydaş, “Kitaplarla haşır neşir olmaya devam edin. Yanınıza her zaman bir kitap alın, yolda veya boş zamanda okumaya fırsatınız olsun” diye konuştu.

Zamanın hızla geçtiğine dikkat çeken Vali Baydaş, “Ben 24 yıl önce üniversite öğrencisiydim, zaman rüzgar hızıyla geçiyor ve yetişemiyorsunuz. O yüzden zamanı iyi kullanmak lazım. Biz zamanın arkasından koşturan değil. Onu yönlendiren, tanzim eden, kendimizce gemler vurabilen biriler olursak zamanı kurtartabiliriz. Değilsek o akıp gider, biz de arkasından bakarız.” ifadelerini kullandı.

Vali Baydaş, başarı için çok çalışmanın gerektiğini vurgulayarak, “Mesleğimde 18. yılımdayım. Elbette kaderinizde varsa bir şey olur ama ‘Kader gayrete aşıktır’ diye bir söz vardır. Sen gayret edersin Cenab-ı Allah ta onu lütfeder.” dedi.

Programın sonunda ise öğrenciler arasında yapılan mini yarışmada doğru cevap veren 3 kişiye Vali Baydaş tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarından kitap hediye edildi.

rize-valisi-baydastan-universitelilere-basari-icin-ilham-veren-tavsiyeler-1.jpg

rize-valisi-baydastan-universitelilere-basari-icin-ilham-veren-tavsiyeler-2.jpg

rize-valisi-baydastan-universitelilere-basari-icin-ilham-veren-tavsiyeler-3.jpg

rize-valisi-baydastan-universitelilere-basari-icin-ilham-veren-tavsiyeler-4.jpg

rize-valisi-baydastan-universitelilere-basari-icin-ilham-veren-tavsiyeler-5.jpg

rize-valisi-baydastan-universitelilere-basari-icin-ilham-veren-tavsiyeler-6.jpg

rize-valisi-baydastan-universitelilere-basari-icin-ilham-veren-tavsiyeler-7.jpg

rize-valisi-baydastan-universitelilere-basari-icin-ilham-veren-tavsiyeler-8.jpg

Editör: Medya Laz