Rize Valiliği, il genelinde devam eden kar yağışı ve buna bağlı riskler nedeniyle eğitim öğretime 17 Mart Perşembe günü de ara verildiğini duyurdu.

Vali Çeber, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Sevgili atmacalarım; Biliyorum hepiniz dört gözle yarına ilişkin haberi bekliyorsunuz ve İnşaAllah yollar açılır okulumuza kavuşuruz diye dua ediyorsunuz:) biz de çok uğraştık ancak özellikle 100 m. rakımın üzerinde yoğun kar devam ediyor, 120 köy yolu biz açtıkça kapanıyor. Atmacalarımın mesajlarına bakınca da kanaat ve beklenti net anlaşılıyor:) Sizi istemeyerek bir kez daha üzeceğim ama -öğretmenlerinizin yönlendirmeleri doğrultusunda bu günleri en verimli şekilde kullanacağınıza inanarak- yarında sağlığınız ve güvenliğiniz için TATİL dedik." dedi.

Valilikten yapılan açıklamada ise, kar tatili şöyle duyuruldu: "Meteorolojik tahminler doğrultusunda ilimizde devam eden olumsuz hava şartları nedeniyle ilimiz genelindeki resmi ve özel tüm okullarda (ilk, orta, lise), halk eğitim merkezleri, özel eğitim rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları, resmi ve özel okulların destekleme, yetiştirme ve takviye kursları ile motorlu taşıt kurslarında 17 Mart 2022 perşembe günü eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmesine; engelli ve hamile olan kamu görevlilerinin idari izinli sayılmasına karar verilmiştir."

Editör: Medya Laz