Rize’nin Gündoğdu bölgesinde denize dolgu çalışmaları devam eden Rize Şehir Hastanesi’nin tamamlanarak hizmete gireceği zaman kadar Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin daha modern ve rantabl hizmet verebilmesi için çalışmalar yürütülüyor. Çalışmalar kapsamında ilk olarak hastanenin acil servisi yıkılarak Eğitim ve Araştırma Hastanesine modern bir acil servis yapılacak. Bu kapsamda mevcut acil servis ile acil servisin yanında kafeterya olarak hizmet verilen alan yıkılarak 2 katlı modern bir acil servis binası oluşturulacağı, binanın 2. katının ek yoğun bakım ünitesi olarak kullanılacağı bilgisine ulaşıldı. Ayrıca acil servisin yıkılacak olması nedeniyle acil servis hizmetinin hastanenin farklı bir alanında verileceği öğrenildi.

REKTÖR YILMAZ, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE BAKAN KOCA İLE GÖRÜŞTÜ

Konu hakkında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ’ile görüşerek üniversite ve hastane ile ilgili hazırlamış olduğu projeleri sundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rektör Yılmaz’ı kabulünde, Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki acil servis hizmetlerinin iyileştirilmesi ve Rize’ye yeni yoğun bakım ünitelerinin kazandırılması konuları ele alındı.

İçerisinde modern bir acil binası, ek yoğun bakım yatakları, sosyal alan ve kafeteryanın yer alacağı projenin yakın zamanda başlayacağını ifade eden Rektör Yılmaz, Sayın Cumhurbaşkanımızın da var olan ihtiyaçların kısa sürede giderilebilmesi için talimat verdiklerini belirtti.

Rektör Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya makamında gerçekleştirdiği ziyarette ise Bakan Koca’ya, üniversiteyi bulunduğu noktadan daha da ileriye taşımak için gerçekleştirilecek olan projeler ve üniversitenin mevcut durumu hakkında bilgi verdi.

Rektör Yılmaz, ayrıca, üniversitenin Eğitim ve Araştırma Hastanesi için gerekli olan tıbbi cihaz ve teçhizatlar ile ilgili Sağlık Bakanı Koca’dan destek sözü aldıklarını ifade ederek Bakan Koca'ya teşekkür etti.

yusuf-yilmaz-recep-tayyip-erdogan.jpgyusuf-yilmaz-fahrettin-koca.jpg

Editör: Tunahan Kalender