Rize’nin Ardeşen ilçesinde kurulan Rize- Artvin Turizm İşletmecileri Derneği 26 Ocak 2024 Cuma günü Ardeşen Belediyesi Kültür Merkezinde bir toplantı gerçekleştirdi. Dernek 300 kişinin üzerinde bir üye sayısıyla turizm sektöründe yaşanan sorunlar ve bu sorunlara karşın çözüm odaklı çalışma yürütecek.

Dernek Başkanı İbrahim Karaman; Dernek çatısı altında bir araya gelerek bölgemizin bacasız fabrikası olan ve ilerine çocuklarımıza ve torunlarımıza miras bırakabileceğimiz elle tutulur bir şeyler bırakma adına böyle bir oluşuma girdik. Şuan da bölgemize turist çekme adına doğa tanıtımları yapılarak Karadeniz’in eşsiz güzellikleri pazarlanıyor. Rize Artvin hava limanının kurulması ile bölgeye turist ulaşımının da kolaylaşmasıyla birlikte turizm sektörü hareketli. Ancak! Konaklama en büyük sorunlardan biri. Bundan dolayı bölgede ev pansiyonluğu, otel ev bungalov konaklamaları hızlı bir yükselişte. Yetkililerin turizm işletmecilerinin önünü açıp elini kolaylaştırmalı ki, Karadeniz Bölgesinde istenilen turist ve döviz artışını sağlaya bilelim. Dernek olarak bu sektörde sorun yaşayan birçok üyemizin sesi olacağız. Yaptığımız bu toplantı sonrasında bize iletilen yüzlerce talebi Rize Valimiz İhsan Selim Baydaş’a ileteceğiz. Bu manada da Valimizden randevu talebimiz olacak.

Bu gün burada toplanan yüzlerce üyemize ve toplantıda emekleri olan derneğimizin yönetim kurulu üyeleri başta olmak üzere tüm katkı sağlayan arkadaşlarıma teşekkür ederim. Toplantımıza iştirak ederek gelen tüm işletmecilere de ayrı ayrı teşekkür ederim.

Dernek olarak çözüm odaklı her görüşmeye açığız ve bu görüşmelerin yapılabilmesi için çaba harcayacağız. diye konuştu.
Kaynak: Ardeşenin Sesi