Rize-Artvin hava trafik kontrol kulesi, kanser riskine ve erken tanının önemine dikkat çekmek amacıyla mor ışıkla aydınlatıldı.

Rize İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) onayı ile Rize-Artvin Havalimanı çay bardağı şeklindeki hava trafik kontrol kulesi “4 Şubat Dünya Kanser Günü” farkındalık etkinlikleri kapsamında mor renge büründü.

Kanser (2)

Gece boyunca mor ışıkla aydınlatılacak kule, “Kanserde Erken Teşhis Hayat Kurtarır” yazısı ile kanserde erken tanının önemine dikkat çekmek amaçlanıyor.

- “Rize Farkında”

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, yaptığı yazılı açıklamada, Rize kanserde erken teşhisin farkında olduğunu belirterek, “ 2024 yılını kanserle mücadele altın yıl ilan ettik. Hem farkındalık çalışmalarımız hem de KETEM personellerimiz ücretsiz kanser tarama çalışmaları son sürat devam ediyor.” dedi.

Rize İYİ Parti’de Ayşegül Özyanık ve 200 partili istifa etti Rize İYİ Parti’de Ayşegül Özyanık ve 200 partili istifa etti

Tepe, “Kanserden korunmak herkesin hakkıdır. Siz de kanserden korunmak ve kendinize uygun taramaları yaptırmak için; Toplum Sağlığı Merkezlerine (TSM) bağlı olarak hizmet veren Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezleri (KETEM), Sağlıklı Hayat Merkezleri (SHM) ve Aile Sağlığı Merkezleri (ASM)’ne başvurarak ücretsiz kanser taramalarınızı yaptırmaya bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bölgemizin en önemli simgelerinden olan ve ülkemizde deniz dolgusu üzerine inşa edilmiş ikinci havalimanı olan Rize-Artvin Havalimanında farkındalık çalışması yaptıkları için mutlu olduklarını belirten Tepe, DHMİ Genel Müdürü ve çalışanlarına desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Editör: Medya Laz