Rize Valiliğinden yapılan açıklamada, Perşembe ve Cumartesi günleri Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan sabah seferleri başladığı kaydedilerek, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan günde 1 olan sefer sayısının 2 Haziran’dan sonra sabah ve akşam olmak üzere 2 sefere çıkarılacağı kaydedildi.

İstanbul Havalimanı’ndan 1 Haziran’a kadar sabah öğle ve akşam olmak üzere 3 sefer, 1 Haziran’dan sonra ise gece seferleriyle beraber günlük 4 sefer olarak gerçekleştirileceği belirtilen açıklamada, Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan ise 1 sefer gerçekleştirildiği ifade edildi.

Açıklamada, 2 Haziran’dan itibaren; 4 İstanbul Havalimanı, 2 Sabiha Gökçen ve 1 Ankara Esenboğa olmak üzere günlük sefer sayısının 7 sefer olacağının bildirilirken, doluluk oranlarının İstanbul Havalimanı için hafta içi %70, hafta sonu % 90 üzerinde olduğu belirtildi. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda doluluk oranının %90 üzerinde, sefer saatleri tartışma konusu olan ve sabah ve akşam günübirlik seyahat imkanı olmayan Esenboğa Havalimanında ise doluluk oranının % 60 olduğu belirtildi.

Rize Milletvekili Ocaklı'dan Mevsimlik İşçiye: Ya Kadro Ya Oy Rize Milletvekili Ocaklı'dan Mevsimlik İşçiye: Ya Kadro Ya Oy

Açıklamada ayrıca, Rize Artvin havalimanına otobüs hizmetlerinde servis hizmeti veren HAVAŞ’ın 1 Haziran’dan itibaren Kalkandere, Kendirli, İyidere ilçe sınırından itibaren Rize Artvin Uluslararası Havalimanı’na servis hizmeti vereceği kaydedildi.

Öte yandan vatandaşlar, İzmir, Antalya, Adana, Bursa, Kocaeli ve başta Azerbaycan ve Arabistan ülkeleri olmak üzere yurt dışı uçuşlarının da bir an önce başlaması gerektiğini kaydederek, artırılan sefer sayılarının da yetersiz olduğunu dile getirdi.r

Editör: Medya Laz