Rize Valiliği toplantı salonunda Vali Kemal Çeber başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Pazar Kaymakamı Mustafa Akın, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı, PTT Bölge Müdürü Huzur Nur, Ulaştırma Bölge Müdürü İhsan Gümrükçü, Rize-Artvin Havalimanı Müdürü Fikret Akbulut, Gümrük Müdürü Şule Keskin, İtfaiye Müdürü Uğur Minder ve Sağlık Müdürü Mustafa Tepe ve katıldı.

Toplantıda havalimanındaki çalışmaların son durumu, yürütülen çalışmalar, bölgeye sağlayacağı katkı, havalimanı sonrası yapılacak çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. Rize’nin mega projelerinden olan ve bölge için son derece önem taşıyan havalimanının açılmasıyla birlikte; emniyet ulaşım, sağlık, lojistik gibi alanlarda yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

Türkiye’nin deniz dolgusuna yapılan 2. havalimanı olma özelliğini taşıyan Rize-Artvin Havalimanında çalışmalarda sona yaklaşıldı. Tamamlanmasıyla birlikte Doğu Karadeniz Bölgesi’nin hava ulaşımına, turizmine ve ekonomisine önemli katkı sağlayacak olan Rize Artvin Havalima için son hazırlıklar yapılıyor.

rize-valisi-kemal-ceber-004.jpgrize-artvin-havalimani-ile-ilgili-degerlendirme-toplantisi-yapildi-2.jpg

Editör: AVNİ MERT