Bakan Bayraktar: Rize'de Petrol Arama Programımızda Var Bakan Bayraktar: Rize'de Petrol Arama Programımızda Var

HABER:ARZU ERBAŞ/Tüm Türkiye’nin gündeminde olan başıboş köpek sorunu zaman zaman Rize Artvin Havalimanı’nda da gündeme geliyor.  Köpekler, sayılarının arttığı dönemlerde ilgili kurumlar tarafından toplanarak havalimanından uzaklaştırılıyor. Havalimanı girişinde bazen yolcuların cep telefonu ile görüntülediği köpeklerin bir olumsuzluğa sebebiyet vermemesi için bu konuda eğitimli personel ve güvenlik görevlileri, 7/24 kontrolde oluyorlar. Anlık gelişen başıboş köpek yoğunluğu ise ilgili kuruma haber verilerek uzaklaştırılması ile sona eriyor. Son olarak 4 Kasım’da bir yolcunun paylaşımı ile duyurulan ve ilgili kurum tarafından uzaklaştırılan sokak köpekleri ile ilgili üst üste haber yapılması üzerine Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünden açıklama yapıldı.

OLUMSUZLUĞA MEYDAN VERMEMEK İÇİN 7/24 GÖREVLERİ BAŞINDA

Açıklamada “Bazı yerel gazetelerde ve haber sitelerinde yer alan Rize Artvin Havalimanı’nda sahipsiz köpeklerin görüldüğüne dair haberlerle ilgili olarak aşağıdaki açıklamaya gerek görülmüştür. 4 Aralık günü havalimanımızın nizamiye kapısına yaklaşan bir grup sahipsiz köpek, görevlilerimiz ve talebimiz üzerine ilgili kamu kuruluşlarından gelen ekipler tarafından çok kısa bir süre içerisinde toplanarak barınaklara götürülmüştür” denildi.

İlgili ekiplerin 7/24 görev başında olduğunun belirtildiği açıklamada “Hayvanlara zarar vermeden yürütülen özenli bir çalışmayla birkaç saat içinde çözüme kavuşturulan bir sorunun, süreklilik gösteren bir durummuş gibi kamuoyuna duyurulması gerçeği yansıtmamaktadır. Havalimanlarımıza yaklaşan sahipsiz köpeklerin içeriye girerek yolcularımızı rahatsız etmemesi için gerekli tüm fiziki önlemler alınmıştır. Tüm havalimanlarımızda olduğu gibi Rize Artvin Havalimanımızda da bu konuda eğitimli personelimiz ve güvenlik görevlilerimiz, herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için 7/24 görevleri başındadır” ifadeleri kullanıldı.

TEKNOLOJİ VE DOĞANIN UYUMUNDA MÜKEMMELİYETİN SİMGESİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü sosyla medya hesaplarından Rize-Artvin Havalimanı paylaşımı yaparak “Güçlü altyapısı ve doğa ile uyumlu mühendislik anlayışıyla hayata geçirilen Rize-Artvin Havalimanı, Türkiye Yüzyılı’nı şekillendiren projelerimizden. Yılda 3 milyon yolcu kapasitesi, toplam 47.133 m² saha alanıyla  bu muazzam yapı Türk havacılık sektörüne yepyeni bir soluk getirdi. Geleceğe açılan kapı olan Rize-Artvin Havalimanı, teknoloji ve doğanın uyumunda mükemmeliyetin simgesi” denildi.

Editör: Medya Laz