Rize Ardeşen İlçesine bağlı Armağan köyü sakinlerinden Cahit Bayraktutan doğumdan sonra annelerinden ayrı kalan İki kuzuya evini açtı.

 İsimlerini Nazlı ve Boncuk olarak koyan biri dişi biride erkek olan ikiz kuzular için yaşam alanı oluşana kadar kendi evinde bakımlarını yapan Bayraktutan ailesi köydeki evlerinde çeşitli hayvanlar da beslemekte.


Hayvanları sevmeyen İnsanları da sevemez.

Evinde Muhabbet Kuşu, Atmaca, Av Köpeği, Tavuk ve kedi besleyen Cahit Bayraktutan tam bir hayvan sevdalısı.  

Henüz 2 aylık olan ikiz kuzular için evinin balkonuna battaniye sererek yaşam alanlarını rahatlatan Bayraktutan “anneleri ölünce kuzuları biz sahiplendik ve onlara analık yapıyoruz. Onlara evimizi açtık zaten içinde hayvan sevgisi barındırmayanın insan sevgisi de olmaz.” diye konuştu.

Barınakları hazır olana kadar bizimle aynı evde yaşayacaklar.

Ardeşen İlçesine bağlı Armağan köyünde yaşayan Cahit Bayraktutan evinde beslediği iki kuzu ile gündem oldu.

 

Kalacak yerleri hazır olmayan ve evinin balkonunu onlara tahsis eden Bayraktutan; “Nazlı ve Boncuk adında iki kuzumuz bizde misafirler. Geçici misafirlik dahi olsa onlara çok alıştık. Elimizle besliyoruz. Annesinden küçük yaşta ayrılmak zorunda kalan kuzular evimizin neşesi oldu. Bize gelen misafirler hemen balkonda bu iki kuzuya gidip onları seviyor. Onlar için bir yaşam alanı (barınak) inşa ediyoruz ancak bu iş biraz ağır gittiğinden sokakta kalan bu iki kuzuyu eve aldık. Biberonla süt verdik ve şimdi ise kendi yemeğini yiyebiliyorlar. Bizde onlara çok alıştık. Onlardan nasıl ayrılacağız bilmiyorum.” Diye konuştu.

Editör: Tunahan Kalender