Vali Baydaş: Bungalovlar İçin Düğmeye Basıldı! Vali Baydaş: Bungalovlar İçin Düğmeye Basıldı!

İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde her yıl binlerce tatil tüketicisi ve sektör profesyonelini ağırlayarak Türkiye’nin turistik cazibesini arttıran EMITT Fuarına Rize Valiliği öncülüğünde, Rize Belediyesi ve Çaykur un katkılarıyla Rize Standı kuruldu.


Uluslararası katılımın olduğu Fuar alanında oluşturulan stant da, Rize’nin eşsiz doğası, birbirinden güzel yaylaları, kendine özgü mimarisi, şelaleleri, yemek kültürü, turizm alanında gezilebilecek yerlerinin tanıtımı yapılıyor. Kurulan Rize Standına gelen misafirleri Rize Vali Yardımcısı Hüseyin Aydın, Rize İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Bayram Yığcı ve Rize Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Nalkıran karşılayarak şehrimize davet ediyor. Turizm Derneklerinin de katıldığı fuara her yıl Rize’den seyahat acenteleri, oteller ve sektör temsilcileri katılım sağlıyor.


Fuar açılışının ardından alanı gezen ve Rize standını ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan’a Rize Vali Yardımcısı Hüseyin Aydın tarafından hediye takdim edildi. Rize standını ayrıca eski Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu, Düzce Valisi Selçuk Aslan, TGA Pazarlama Direktörü Ceylan Şensoy, Kaş Kaymakamı Tevfik Kumbasar da ziyaret etti.


6 Şubat’ta açılışı yapılan  fuarda 2024 yılına dair öngörüler, beklentiler, yeni rotalar, turizm teknolojileri gibi bir çok konuda sektör profesyonelleri tarafından verilen konferanslar yer alıyor ve farklı şehirlerin kurmuş olduğu stantlarda şehirlerin tanıtımı yapılıyor.
Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, her yıl sektör profesyonelini ve dünyanın dört bir yanındaki tatil yerlerinin ve seyahat şirketlerinin sunduğu yeni ve heyecan verici seyahat fırsatlarından faydalanmak isteyen 40.000’e yakın turisti ağırlıyor.
Rize standına turizm sektör temsilcilerin yoğun katılımı ve diğer ziyaretçilerin ilgisi nedeniyle fuar organizatörleri tarafından Emitt 2024 Kültür Turları dalında " En İyi Destinasyon Tanıtımı" ödülü verildi.

Editör: Medya Laz