Türkiye Rafting Federasyonunun 2. Olağan Genel kurulunda seçim heyecanı tamamlandı. Üç adayın yarıştığı başkanlık seçiminde son gün bir aday geri çekildi iki aday yarıştı.

Türkiye Rafting Federasyonu 2. Olağan kongresinde Fikret Yardımcı ve Ayhan Kaya yarışırken başkanlığa aday olan Erol Ökten kongre başlamadan önce seçim başkanlığına verdiği dilekçe ile adaylıktan çekildiğini belirtti.

Rafting federasyonunun seçimlerine Türkiye’nin çeşitli illerinden 76 delegeden 67 delege oy kullandı.

Seçimlerde 16 oya karşın 50 oy alan Fikret Yardımcı yeniden başkan seçildi ve güven tazeledi.

Başkan Yardımcı seçimler sonrası verdiği demeçte; Türkiye’nin yükselen değeri Raftingi bundan önce olduğu gibi bundan sonrada hak ettiği yerde tutmaya, geliştirmeye, yaygınlaştırmaya ve tabana yaymaya devam edeceğiz.

Seçim demokratik bir süreçtir ve bizim sandığımızdan dostluk çıkmıştır. Hizmet yarışımızda bizimle birlikte aday olan arkadaşımıza da teşekkür ederiz.

Her seçim bize güç verir bize çalışma heyecanı verir. Bu bağlamda geçmişte doğu ve güneydoğudaki yaptığımız işler her kesim tarafından bilinmekte. Bundan sonraki süreçte de bu kararlılıkla devam edeceğiz.

Gençlerimizi sporla, ülkemizin akar sularını Raftingle buluşturmaya devam edeceğiz. Bunları yaparken ülkemizin her bir köşesinden sporcularımızla birlikte yurt dışında ay yıldızlı bayrağımızı gururla temsil edeceğiz.

Ayhan Kaya bizim rakibimiz değil kardeşimiz dirkendisiyel bundan sonra da birlikte çalışacağız. Seçimlerimiz ülkemize ve camiamıza hayırlı olsun. İfadelerinde bulundu.

Editör: Medya Laz