Dalaman’da, Rafting Antrenör Gelişim ve Vize Semineri başladı

Türkiye Kano Federasyonunun 2024 eğitim faaliyetleri programında yer alan Rafting Antrenör Gelişim ve Vize Semineri Dalaman’da başladı.

Dalaman Çayı Atatürk Köprüsü Mevkisinde oluşturulan özel parkurdaki yüzme, bot kullanabilme, özel antrenman, teknik taktik, güvenlik ve gözlem değerlendirme branşlarında uygulamalı ve teorik derslerine toplamda 41 antrenör katılıyor.

Hazırlıklarını yapan ekipler, güvenlik tedbirlerini aldıktan sonra botlarını suya indiriyor, verilen bilgilerin ardından sudaki derslerine başlıyorlar.

Uygulamalı derslerde antrenörler, 4 kişilik ekipler halinde rafting botlarında Dalaman Çayı’nın hırçın sularında yaklaşık 5 kilometre kürek çekiyorlar.

Türkiye Kano Federasyonu, Rafting Genel Koordinatörü Gürkan Köse, 2024 yılı faaliyet programında yer alan birinci kademe rafting antrenörlük kursunun teorik ve uygulamalı derslerini içeren bir antrenör eğitim programının Dalaman’da gerçekleştirildiğini söyledi.

20240125 114521 - Dalaman'da, Rafting Antrenör Gelişim ve Vize Semineri başladı

Rizesporlu futbolculardan Kanser taramasına destek Rizesporlu futbolculardan Kanser taramasına destek

Dalaman nehrinde birinci kademe antrenörlük uygulama kursuna 15 kişinin katıldığını ifade eden Gürkan Köse, “Kursiyerlerimizle burada uygulamalı derslerimizi yaptık, son aşamadayız. Bunun hemen arkasından bir tane de genel olarak Türkiye’deki antrenörlerimizin vize gelişimlerini sağlayabileceği gelişim seminerimiz olacak, ona da 26 katlım olacak. Bu güzel coğrafyamız bu hafta içerisinde rafting branşıyla alakalı yaklaşık 50 teknik adamı ağırlamış olacak. Bu konuda Dalaman ilçemize, ilçe müdürümüze, kaymakamımıza, belediyemize ve yerel idarelere çok teşekkür ediyoruz” dedi.

20240125 115840 - Dalaman'da, Rafting Antrenör Gelişim ve Vize Semineri başladı

Gürkan Köse, “Uygulamalı kursta arkadaşlarımız nehir inişi yapar nehirde olan doğal ve yapay oluşumları inceliyor ve gözlemliyorlar. Hidrolikler, sörfler, dalgalar, pillov yani anatomide yer alan ve terminolojide şuanda branş olarak teknik terim olarak kullandığımız oluşumları inceleyerek bunlara karşı yapılacak olan manevraları uygulamaları bir şekilde eğitmenlerimizin gözetiminde hem uygulayacaklar hem de gösterecekler” diye konuştu. Seminer, 28 Ocak’ta kurs belgelerinin verilmesiyle sona erecek.

Kaynak: www.dalamangazetesi.com