Düzce’de Türkiye Rafting Şampiyonası ve Milli Takım Seçme Yarışı Yapıldı.

Düzce’nin Cumayeri İlçesi Melen Çayında 4-6 Mayıs 2023 tarihleri arasında tamamlanan Türkiye Rafting Şampiyonası ve Milli Takım Seçme 1. Ayak Yarışları tamamlandı.



Düzenlenen şampiyonaya Düzce Cumayeri Kaymakamı Bilal Doğan, Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, Kano Federasyonu Genel Sekreteri Ahmet Emre Beşe, Rafting Genel Koordinatörü Gürkan Köse, Teknik Kurul Başkanı Hamza Dereci, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Adem Aktaş, Rafting Kurul Başkanları, Hakemler, Türkiye’nin çeşitli İl ve İlçelerinden gelen Rafting Kulüplerinin idaresiler, antrenör ve sporcuları katıldı.


Kano Federasyonunun Rafting branşı için yıllık faaliyet programında olan Türkiye Rafting 1. Ayak Yarışları için ülkenin birçok yerinden 45 takım katılım sağladı.

İki gün boyunca yapılan U19 Erkek, U23 Erkek, Açık Yaş Erkek, U19 Bayan, Açık Yaş Bayan, U19 Karma ve Açık Yaş Karma kategorilerinde takımlar Siprint, H2H, Nehir İnişi ve Slalom disiplininde kıyasıya mücadele etti.

Öte yandan Rize takımları U19-U23 ve Açık Yaş kategorilerinde madalya aldı.  Rize ÇAYKUR spor kulübü, ÇAYKUR Rizespor Kulübü, Ardeşen Belediye Spor Kulübü, Didi Rafting Kulübü, Rize Extreme Türk Doğa Sporları Kulübü ve Adrenalin Doğa Sporları Kulübü'nden oluşan 6 kulüp Türkiye genelinden katılan birçok kulüp ve akıma karşı derece aldı.

 

Yarışmalar sonrası madalya töreni yapıldı törende Düzce Gençlik ve Spor l Müdürü ve Cumayeri Belediye Başkanı birer konuma yaptı. Konuşmaların ardından şampiyonada emekleri olan sırasıyla MHK Başkanı Adem Aktaş, Teknik Kurul Başkanı Hamza Dereci, Rafting Genel Koordinatörü Gürkan Köse, Kano Federasyonu Genel Sekreteri Ahmet Emre Beşe ve Kano Federasyon Başkanı Alper Cavit Kabakçı adına Kano Federasyonu Genel Sekreterine plaket takdim edildi.




Daha sonra da sporculara madalyaları verildi.
 











Yapılan müsabakalar sonucunda genel klasmanda dereceye girerek madalya almaya hak kazanan takımlar şu şekilde sıralandı.

 

AÇIK YAŞ ERKEK / OPEN MAN                                                                                                                            OVERALL POINT

OVERALL RANKING

TEAMS

 

 

RANKIN

G

 

 

TOTAL POINT

RX Qualifications

 

RX

SLALOM

 

DR

ORDER

POINT

ORDER

POINT

ORDER

POINT

ORDER

POINT

1

DÜZCE BELEDİYE SK (109)

1

0

5

84

1

100

1

80

264

2

İSTANBUL ÜNİ SK (133)

2

0

3

96

2

90

2

72

258

3

ÇATAK BELEDİYE SK (131)

4

0

2

108

3

80

3

64

252

4

DÜZCE GSK (136)

7

0

1

120

5

70

6

54

244

5

ARDEŞEN BELEDİYESİ SK (120)

5

0

4

90

4

75

5

56

221

6

HAKKARİ DOĞA SK A (106)

6

0

7

79

7

66

7

53

198

7

HAKKARİ DOĞA SK B (108)

9

0

9

74

6

68

10

48

190

8

EKSTREMETURK SK (107)

11

0

11

70

8

64

8

51

185

9

SİNOP GSK (110)

3

0

6

82

11

0

4

60

142

10

ÇAYKUR RİZESPOR SK (132)

8

0

8

77

9

62

11

0

139

11

ORDU GSK (135)

10

0

10

72

10

0

9

50

122

AÇIK YAŞ KADIN / OPEN WOMEN

OVERALL RANKING

TEAMS

 

 

RANKING

 

 

 

TOTAL POINT

RX Qualifications

 

RX

SLALOM

 

 

DR

ORDER

POINT

ORDER

POINT

ORDER

POINT

ORDER

POINT

1

MUĞLA SARSALA (139)

1

0

1

120

1

100

1

80

300

2

ATAŞEHİR DSK (138)

3

0

2

108

3

80

2

72

260

3

İSTANBUL ÜNİ SK (XXX)

2

0

3

96

2

90

3

64

250

OVERALL RANKING

TEAMS

 

 

RANKING

 

 

 

TOTAL POINT

RX Qualifications

 

RX

SLALOM

 

 

DR

ORDER

POINT

ORDER

POINT

ORDER

POINT

ORDER

POINT

1

ÇAYKURSPOR SK (104)

1

0

1

120

3

80

3

64

264

2

ÇATAK BELEDİYESİ GSK (73)

4

0

2

108

4

75

1

80

263

3

DİDİ SK (103)

2

0

3

96

2

90

2

72

258

4

ARDEŞEN BELEDİYESPOR SK (105)

3

0

4

90

1

100

5

56

246

5

DÜZCE GENÇLİK SPOR İL MÜD. SK (76)

6

0

6

82

6

68

4

60

210

6

ÇEKEREK BELEDİYESİ A (71)

5

0

5

84

8

64

6

54

202

7

ES ES GENÇLİK SPOR KULÜBÜ (75)

8

0

8

77

5

70

7

53

200

8

TUNCELİ GSK (74)

7

0

7

79

7

66

9

50

195

9

BİNGÖL GENÇ MURAT ASLANLARI (101)

10

0

10

72

11

58

8

51

181

10

ÇEKEREK BELEDİYESİ B (72)

9

0

9

74

10

60

11

46

180

11

ORDU GSK (77)

11

0

11

70

9

62

10

48

180

12

DİYARBAKIR GSK (102)

12

0

12

67

12

0

12

45

112

AÇIK YAŞ KARMA / OPEN MIX

OVERALL RANKING

TEAMS

 

 

RANKING

 

 

 

TOTAL POINT

RX Qualifications

 

RX

SLALOM

 

 

DR

ORDER

POINT

ORDER

POINT

ORDER

POINT

ORDER

POINT

1

MUĞLA SARSALA SK (140)

1

0

1

120

2

90

1

80

290

2

RİZE ADRENALİN DSK (18)

2

0

2

108

1

100

2

72

280

3

ŞİLE DENİZ (134)

3

0

4

90

3

80

3

64

234

4

İSTANBUL UNİ. (34)

4

0

3

96

4

75

4

60

231

5

HAKKARİ DSK (30)

5

0

5

84

5

70

5

56

210

U23 ERKEK / U23 MAN

OVERALL RANKING

TEAMS

 

 

RANKIN

G

 

 

 

TOTAL POINT

RX Qualifications

 

RX

 

SLALOM

 

DR

ORDER

POINT

ORDER

POINT

ORDER

POINT

ORDER

POINT

1

ÇAYKUR RİZESPOR SK (124)

2

0

1

120

1

100

5

56

276

2

ÇAYKURSPOR SK (123)

3

0

2

108

2

90

2

72

270

3

DİDİ SK (122)

1

0

3

96

4

75

1

80

251

4

SARSALA SK (125)

5

0

5

84

3

80

3

64

228

5

BİNGÖL GENÇ MURAT ASLANLARI (126)

4

0

4

90

6

0

4

60

150

6

ES ES GENÇLİK SPOR KULÜBÜ (121)

6

0

6

82

5

0

6

0

82

U23 KARMA / U23 MIX

OVERALL RANKING

TEAMS

 

 

RANKING

 

 

 

TOTAL POINT

RX Qualifications

 

RX

SLALOM

 

 

DR

ORDER

POINT

ORDER

POINT

ORDER

POINT

ORDER

POINT

1

SARSALA SK (130)

1

0

3

96

1

100

1

80

276

2

ÇEKEREK (129)

2

0

2

108

2

90

2

72

270

3

HAKKARİ DSK (128)

4

0

4

90

5

70

3

64

224

4

ATAŞEHİR DSK (137)

3

0

1

120

4

75

4

0

195

5

BİNGÖL GENÇ MURAT ASLANLARI (127)

5

0

5

84

3

80

5

0

164

U19 ERKEK / U19 MAN

U19 KADIN / U19 WOMAN

OVERALL RANKING

TEAMS

 

 

RANKING

 

 

 

TOTAL POINT

RX Qualifications

 

RX

SLALOM

 

 

DR

ORDER

POINT

ORDER

POINT

ORDER

POINT

ORDER

POINT

1

SARSALA SK (80)

3

0

2

108

1

100

1

80

288

2

İSTANBUL UNİ. (115)

1

0

1

120

3

80

3

64

264

3

ŞİLE DENİZ (111)

2

0

3

96

5

70

2

72

238

4

ATAŞEHİR DOĞA (113)

4

0

4

90

4

75

4

60

225

5

LİMİT DOĞA (114)

5

0

5

84

6

68

6

54

206

6

ORDU GSK (79)

6

0

6

82

7

66

5

56

204

7

BİNGÖL GENÇ MURAT ASLANLARI (117)

7

0

7

79

2

90

7

0

169

8

HAKKARİ DOĞA (78)

8

0

8

77

8

0

8

0

77

U19 KARMA / U19 MIX

OVERALL RANKING

TEAMS

 

 

RANKING

 

 

 

TOTAL POINT

RX Qualifications

 

RX

SLALOM

 

 

DR

ORDER

POINT

ORDER

POINT

ORDER

POINT

ORDER

POINT

1

ÇAYKUR RİZESPOR SK (116)

1

0

1

120

1

100

1

80

300

2

HAKKARİ DOĞA SK (112)

2

0

2

108

2

90

2

72

270

3

GENÇ MURAT ARSLANLARI SK (118)

3

0

3

96

3

80

3

0

176

4

DİYARBAKIR GSK (119)

4

0

4

90

4

0

4

0

90