2017 yılında kurulan Pazar Dinamikspor Kulübü, Rize Süper Amatör liginde, 7 takımın yer adlığı A grubunda 6 karşılaşmada topladığı 18 Puan ile namağlup yoluna devam ediyor.

Pazar ilçesi “SPOR KENTİ” olarak adını Futbol liglerine yazdıran Rize’nin en önemli ilçelerinde biri olarak hala başarılı konumunu sürdürüyor. Pazarspor ’un 2.ligde oluşu ve Trabzon-Artvin illerinde 2.bir takımın bu başarıyı yakalayamayışı bunun en güzel örneğini teşkil ediyor.

Yıllar önce Pazar ilçesinde 6 takımın Amatör ligde mücadele ettiği ve daha sonra ise maddi imkânsızlıklardan dolayı kapandığı bir dönemin ardından 2017 yılında kurularak başarılarını her yıl artıran “PAZAR DİNAMİKSPOR” ilçeye yeni bir heyecan getirdi.

Kurulduğu yıldan bu yana Rize’de Amatör ligde başarısını her yıl artıran Pazar Dinamikspor 2021-2022 sezonun ilk yarısında, Süper Amatör Ligde 18 puan toplayarak “BAL” ligine gözünü kestirdi.

Pazar Dinamikspor bu başarısı ile yıllardır hasreti çekilen Amatör sevgisini de ilçeye yeniden kazandırarak karşılaşmalarda seyircilerin de ilgi odağı oldu.

Kulübün başkanlığını yürüten Pazarlı iş adamı Nail Parlak, İstanbul’da yoğun işlerinin yanında ilçeye de desteklerini sürdürüyor. Benim için önemli olan gençlerdir o yüzden ilçemizde gençlerimizin içinde bulunduğu her türlü oluşuma elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz” dedi.

As Başkan Bayram Parlak,” Değerli İşadamımız ve hemşerimiz Nail Parlak’ın Pazar Dinamikspor kulübüne destek amacıyla “NARP” adındaki kendi şirketi ile “SPONSORLUK” yaparak bizi son derece mutlu etmiştir. Takımımıza ve bölgemize yapmış olduğu bu katkılar, ilçemize yeniden Amatör Spor sevgisini kazandırarak, önümüz açma adına büyük bir katkı sağlamıştır. Kendisine katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Sorumluluğumuz daha da artmıştır. Bunu bilinci içinde yolumuza başarı ile devam edeceğiz” diye konuştu.

Takımın Teknik Direktörlüğünü ilçenin başarılı ismi İsmail Payal yapmaktadır. Payal, “Pandemi dönemi ve sonrasında kritik bir dönemde bizlere katkılarını esirgemeyen İş adamımız Nail Parlak’a şahsım ve sporcularım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: Neco Yarıcı