Her insanın elleri ve parmakları farklıdır; boyut, kalınlık ve şekil bakımından farklılık göstererek benzersizliğimizi ortaya koyar. Bu çeşitliliğe rağmen parmaklar genellikle şekillerine göre üç geniş kategoriye ayrılır.

İlk tip, küt uçlu, uzun, düz parmaklara sahiptir. Daha sonra daha sivri uçlu parmaklar ve son olarak da büyük, düzensiz eklemlere ve yuvarlak üst kısımlara sahip parmaklar vardır.

İlginç bir şekilde, her parmak şekli farklı kişilik özellikleriyle ilişkilidir ve bireysel özelliklerimiz hakkında fikir verir.

Düz bir parmak şekliniz varsa, mahremiyete derinden değer veren, çoğu zaman duygularınızı, kişisel yaşamınızı ve sırlarınızı yakından koruyan birisiniz demektir. Etrafınıza engeller dikme eğiliminde olduğunuz için, başkalarının 'gerçek' sizi ortaya çıkarması zor olabilir. Bu duvarları nasıl aşacağınızı yalnızca size gerçekten yakın olanlar bilir. Buna rağmen inanılmaz derecede dürüstsün, yalanlardan ve aldatmacadan güçlü bir nefret duyuyorsun. Son derece güvenilir olduğunuz ve bu güvenilirliğe karşılık verecek başkalarını aradığınız için, ihanetler sizi derinden yaralar.

Sivri parmak şekliniz varsa, sadakati temsil edersiniz ve önemsediklerinizi asla geride bırakmazsınız. Hızlı, bazen çok aceleci aşık olma eğilimindesiniz, kalbinizi onu dikkatle koruyamayacak olanlara emanet ediyorsunuz. Bu eğilim güveninizi sarsabilir ve özellikle yabancılarla sosyal etkileşimleri sizin için zorlayıcı hale getirebilir. Ancak bir hedefe odaklandığınızda başarınız neredeyse garantidir.

Boğumlu bir parmak şekline sahipseniz, çoğu zaman duygularınızla hareket eden, bazen sizi bunaltabilen, kendinizi açık bir kitap gibi hissetmenize neden olan birisiniz demektir. Ancak duygularınızın size galip gelebileceği anlar da vardır. İster insanlara, ister nesnelere, ister hayvanlara kolaylıkla bağlanıyorsunuz, ancak aynı zamanda gerektiğinde bırakma yeteneğine de sahipsiniz. Herkesi memnun etme arzunuz çoğu zaman başkalarının ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarınıza göre önceliklendirdiğiniz anlamına gelir.

Editör: Medya Laz