Park Ardeşen AVM’nin İnşaat Çalışmalarının % 80’i Tamamlanırken, AVM İçerisinde Açılacak Olan Markalar da Belli Olmaya Başladı.

YB Uzman Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Balcan, Ardeşen Gazeteciler Derneğini ziyaret ederek önümüzdeki aylarda açıklaması planlanan Park Ardeşen AVM ile ilgili bilgiler verdi.

Ardeşen Gazeteciler Derneği Başkanı Salih Navdar ve Yönetim Kurulunu Ziyaret Eden Balcan, AVM’nin açılışını Kurban Bayramına yetiştirmeye çalıştıklarını, meydana gelen pandemi ve proje değişikliği çalışmaları yüzünden bir müddet ertelemek zorunda kaldıklarını söyledi.

Kurban Bayramı Öncesinde Açmayı Planladıkları Park Ardeşen AVM İçerisinde Yer Alacak Olan Mağazalarla Anlaşma Sürecinin Başladığını İfade Eden Balcan, “Migros, LC Waikiki, Penti ve Gratis gibi önemli markalarla anlaştık. E-Bebek veya Civil ile görüşme aşamasındayız. Son olarak Mavi markası bizden görüşme talep etti. Madame Coco veya bir İngiliz markası ile de görüşmelerimiz var. AVM’nin teras katında geniş çaplı bir çocuk oyun alanı oluşturacağız. Bu alan da Bowling salonu açmayı planlıyoruz. Kiralama danışmanlığı için profesyonel bir kurumla anlaştık. MNG’nin ceosu Aydoğan Süer ile bir anlaşma sağladık. Yeni markalarla da görüşüyoruz. Önümüzdeki süreçte anlaşacağımız markaları da halkımıza duyuracağız”. dedi.

SİNEMA PROJEMİZ VAR

Balcan Ayrıca, son olarak projeye sinema salonu ekleme gibi bir çalışmaları olduğunu ifade ederek, “Görüşmelerimiz şayet sağlıklı bir şekilde tamamlanırsa, Ardeşen’i uzun yıllardır beklediği sinema hizmetine de kavuşturmuş olacağız. Bu konuyla ilgili görüşmelerimiz sürüyor. Netleşmesi için biraz daha zamanımız var.” dedi.

Duvar bölme çalışmalarına mart ayında başlayacaklarını söyleyen Balcan, “Çocuklar ve gençler için sosyal alanlarımızı çoğunlukta tutacağız. Hopa’dan Rize’ye hitap edecek bir ortam hazırlığı içerisindeyiz. Havalimanının da açılmasıyla birlikte bölgemizdeki turist sayısında büyük bir artış bekleniyor. Bölgemize gelecek olan turistlerin de zamanlarını geçirebileceği bir ortam olacak.” dedi.

300 KİŞİYE İSTİHDAM ÖNGÖRÜLÜYOR

“AVM bünyesinde Yönetim, Güvenlik, Temizlik ve Mağaza personellerinden oluşan 300 kişilik bir istihdam söz konusu olacak. Bu da bölgemizin istihdamına önemli bir katkı sağlayacak. Biz bu sayıyı aile bazına vurduğumuz da 1200 kişiye ekmek ulaştırmış olacağız.”

BELEDİYEMİZDEN GEREKEN DESTEĞİ ALIYORUZ

Park Ardeşen AVM’ye Ardeşen Belediyesinin de Ortak olduğunu anımsatan Balcan, “Başta Belediye Başkanımız Avni Kahya ve Başkan Yardımcımız Kenan Hatipoğlu’ndan gereken desteği her zaman aldık. Almaya devam ediyoruz.”

REZİDANS

AVM’nin rezidans bölümü ile ilgili de soruları yanıtlayan Balcan, “Ultra Lüx 2+1, 3+1, 1+1 ve Dublex dairelerimizin inşaat çalışmaları da sürüyor. Toplam da 50 dairemiz var. AVM İnşaatı ile birlikte daire inşaatımız da aynı zaman da bitecek. Daire satışlarımıza da an itibariyle başlamış bulunmaktayız.” dedi.

Editör: Tunahan Kalender