Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanana atama listesinde yer alan Rizeli hukukçu Doç.Dr.Safa Koçoğlu Rizeli bakanın olduğu Gençlik ve Spor Bakanlığına yardımcı olarak atandı. 

Doç. Dr. Safa KOÇOĞLU
Rize’de doğdu. İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesinden fakülte birincisi olarak mezun oldu. Mezun olduğu üniversitede tam burslu yüksek lisans öğrencisi olarak eğitimine devam etti. 2013 yılında “Vasiyet Tasarrufunun Hükümsüzlüğü” konulu yüksek lisans teziyle Özel Hukuk Anabilim Dalı ikincisi olarak mezun oldu.

2018 yılında “Boşanmanın Çocuk Açısından Sonuçları” konulu tez çalışması ile İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalından doktor unvanı aldı.

Rize'de Köylüler 6 Yıldır İmam Bekliyor Rize'de Köylüler 6 Yıldır İmam Bekliyor

Özel sektörde bir süre avukat olarak çalışan Koçoğlu, kamuda görev aldı. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığında avukat, T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında bakanlık müşaviri olarak çalıştı. Halihazırda Yeşilay Genel Başkan Yardımcılığı,  İstanbul Medeniyet Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalışmakta olup arabuluculuk faaliyetlerini de öğretim üyeliği ile birlikte sürdürmektedir.

Editör: Medya Laz