Pençe Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan İstihkam Sözleşmeli Er Murat Atar'ın (22) Ordu'daki baba ocağına ateş düştü.

Irak'ın kuzeyinde üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan İstihkam Sözleşmeli Er Murat Atar’ın acı haberi, Ordu'nun İkizce ilçesine bağlı Bolluk Mahallesi’nde oturan ailesine ulaştı.

Aileye haberi, askeri yetkililer verdi. Oğlunun şehit olduğu haberini alan Selma Atar ve yakınları gözyaşlarına boğuldu. Şehidin evine Türk bayrakları asıldı. Yakınları ve komşuları, taziye için şehit evine gelmeye başladı.

BABASI TRAFİK KAZASINDA YAŞAMINI YİTİRMİŞ

Bekar olan şehit Murat Atar’ın 8 aylık eğitimin ardından 2 ay önce göreve başladığı bildirildi. 4 kardeş olan şehit Atar'ın babası Vahip Atar'ın, 2021 yılında Ordu'nun Ünye ilçesinde meydana gelen motosiklet kazasında hayatını kaybettiği öğrenildi.

2 GÜN ÖNCE DAYISINI ARAMIŞ

Şehit Murat Atar’ın dayısı Musa Çakır, 2 gün önce yeğeniyle cep telefonuyla görüntülü görüşme yaptıklarını belirterek, “Geçen yıl ağustos ayında ilk eğitim birliğine gitti. Yaklaşık 4 aylık eğitimi bittikten sonra izine geldi. Burada köyünde kaldı. 1 gün sonra görev yerine gitti. En son 2 gün önce telefon ile görüştük. ‘Dayı köyümüzde kar var mı’ dedi. Daha yeni başladığını söyledim. Sonra gece acı haberini aldık” dedi.

Editör: Medya Laz