ANTALYA, (DHA) – ANTALYA’nın Kepez ilçesinde kan bağışına dikkati çekmek amacıyla başlatılan 'Okulumuzda Kan’panya Var' Projesi kapsamında öğrenciler tarafından etkinlik düzenlendi.

Kepez ilçesinde faaliyet gösteren İsmail İltemir İlkokulu’nda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılay Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi ile yürütülen Okulumuzda Kan’panya Var Projesi kapsamında kan bağışı etkinliği yapıldı. Okul bahçesindeki etkinliğe Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, Şube Müdürü Mustafa Sakarya, Antalya Kan Merkezi Müdürü Gökhan Muğlalı, Okul Müdürü Şevket Altun, hayırsever iş insanı İsmail İltemir, veliler ve öğrenciler katıldı.

Proje kapsamında öğretmenleri rehberliğinde çeşitli sloganların yazılı olduğu pankartlar hazırlayan öğrenciler kan bağışının önemini vurguladı. Programda ocak ayı veli gurur belgeleri de protokol üyeleri tarafından ailelerle birlikte öğrencilere verildi. Antalyaspor Başkanvekili olan hayırsever iş insanı İsmail İltemir de öğrencilere kırtasiye seti dağıttı. Programda hayırsever İsmail İltemir ve öğretmenler başta olmak üzere etkinliğe katılan tarafından kan bağışında bulunuldu.

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha