Mavi, çelik, altın mavi ve altın bakır olmak üzere dört renk seçeneği ile gelecek Nokia’8, 31 Temmuz’da düzenlenecek etkinlikte resmen gün yüzüne çıkacak. Nokia’nın yeni amiral gemisi Nokia8’in, önceki seriler arasında en güçlü ve performanslı telefon olduğu söyleniyor. Nokia8 Zeiss imzalı çift kamera özelliği ile kullanıcıların dikkatini ve beğenisini çekmeyi başardı. Bununla birlikte, Nokia8’in hangi teknik özelliklere sahip olacağı ile ilgili bilgiler de gelmeye başladı. Kullanıcıları yakından ilgilendirecek Nokia8 serisine ilişkin önemli bilgileri haberimizin detayından öğrenebilirsiniz.

NOKIA 8’İN TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

Qualcomm Snapdragon 835'i bünyesinde barındıran ve bunu destekleyen Adreno 540 grafik işlemcisi yanında 6 GB RAM'i de bulunmaktadır. Çift SIM desteği ve 1440X2560 çözünürlüklerindeki 5.3 inçlik QHD ekran özelliğini taşımaktadır.

64 GB'lık dev hafıza ile piyasaya sürülecek Nokia 8, IP68 Sertifikası ile suya ve toza dayanıklı olma özelliğini taşıyor. Aynı zamanda Nokia 8’de Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi bulunmaktadır.

nokia-8.jpg

ZEISS İMZALI ÇİFT KAMERA ÖZELLİĞİ!

Telefon güçlü özelliklerinin yanı sıra şüphesiz Zeiss imzalı çift kamerası özelliğini kullanıcıların beğenisine sunuyor. 

13 Megapiksellik Zeiss imzalı arka kamerasının yanında 12 Megapiksellik ön kamerası da göze çarpıyor. Telefon kameranın yatay yerine dikey olarak konumlandırılması da bir başka dikkat çeken detay olarak dikkatleri çekiyor.

nokia-8-kaç-tl

NOKIA 8’İN SATIŞ FİYATI

Nokia 8 adıyla piyasaya sürülecek telefonun fiyatı 589 euro olarak belirlendi. Bu da ülkemizde 3 bin liranın üzerinde bir fiyatla giriş yapacağını gösteriyor.

Kaynak: HABER7.COM

Editör: TE Bilisim